Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan írjak rövid esszét?...

Hogyan írjak rövid esszét? Hogy kezdjek neki? Hogy épüljön fel az esszé?

Figyelt kérdés

11-es vagyok, soha életembe nem írtam még esszét. Történelemből kaptam olyan házit hogy: Mutassa be, hogy a közlekedés fejlődése hogyan járult hozzá az ipari forradalom fejlődéséhez.

Kulcsszavak: nagy tömegű áru, csatornák, gőz, hajózás, Fulton, sínhálózat, 1825, Stephenson, új piacok és nyersanyagforrások, vas és gépipar


2013. nov. 3. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is amit írnod kell, az nem esszé. Az esszé egy szépirodalmi és/vagy tudományos ismeretterjesztő műfaj. Neked egy iskolai dolgozatot kell írni, amit a tanárod flancolásból esszének mond. Szóval írj egy sima fogalmazást a témáról, az esszét pedig hagyd meg Németh Lászlónak, Szerb Antalnak, Csoóri Sándornak...
2013. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De szeretem az okosokat, mint az első. <3 Az esszé, ami nem egy szépirodalmi műfaj, hanem sokkal inkább tudományosabb, elnevezés tökéletes ezekre.


De segített az első valamiben. Végre rájöttem, mit csinálnak a bölcsészkarosok. Idejönnek kommmentelni, meg a nyest.hu-ra.

2013. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hogy kezdjek neki? Hogy épüljön fel az a flancos esszé?
2013. nov. 3. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!