Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Val. Aki tud. Na segíteni...

Val. Aki tud. Na segíteni angol alapokban?

Figyelt kérdés

Eddig németet tanultam, ebből van is egy középfokú nyelvvizsgám... de ezt a nyelvet egyszerűen nem értem...

"This is your pen" "This are your pen" most lehet hülyeséget írtam, de nembaj, hogyan tudom megkülönböztetni, hogy is vagy are? és mi az az "our" néhány mondatban benne van, de nagyon nem értem, legyetek szívesek segítsetek



2013. nov. 3. 13:40
 1/2 anonim válasza:
Szia! Szivesen segitek! Irj privátba. :)
2013. nov. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

This is your pen

These are your pens

'Is'-t hasznalunk az egyesszamú főnevek elott.

'Are'-t hasznalunk tobbeszszámnal. Viszont ha 'are'-t használsz akkor főnevet is tobbesszMba kell raknod. Így lesz belole 'pens'

A tobbesszám kepzese nagyon egyszeru az angolban, egyszeruen csak mögé raksz egy s-t.


Az 'our' -t akkor használod amikor birtoklást fejezel ki. A németben ugyanez az 'unser'

Igy pl.: our house is tiny! ( a mi házunk kicsi)

Fontos hogy az our-t csak akkor nasználhatid ha T/1 személyű birtoklást fejezel ki.

Egyebkent:

E/1 my

E/2 your

E/3 his/her/its

T/1 our

T/2 your

T/3 their

2013. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!