Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy iskolai rendezvényen 150...

Bratilla kérdése:

Egy iskolai rendezvényen 150 tombolajegyet adnak el. A jegytulajdonosok között 10 különbözõ nyereményt sorsolnak ki. Hányféleképpen történhet ez?

Figyelt kérdés
Köszi előre is a segítséget! :)
2013. nov. 7. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem oldom meg a feladatot azért sem!

A lényeg az, hogy ez valószínûség, de gondolom a füzetben is ez van óracímnek megadva, tehát újat nem közötem a kedves kérdezôvel.

Szóval el kell dönteni, hogy visszatevéssel vagy visszatevás nélkül történik a dolog. Ugyanannyit húznak ki mint amennyi a "kalapban" van, vagy többet vagy kevesebbet?

Ennek megfelelôen kell a Négyjegyû fgv. táblázat megfelelô oldalát fellapozni, és behelyettesíteni a képletbe.

Segítek, három féle lehetôség van: Permutáció, Variáció vagy Kombináció, és mindegyikhez tartozik egy ismétléses változat. (Vagy ismétlés nélküli? Már nem emlékszem.)

2013. nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De hiányoztam, és nincs meg az anyag :D Ez egy órai gyakorlófeladat, hogy ne maradjak le teljesen. Szerintem a felsoroltaknak egy részét még nem is vették a többiek sem. Én meg majd csak hétfőn megyek, de szerdán dolgozat ebből.
2013. nov. 7. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Én hiányoztam a kú-nál, a mai napig nem tudom leírni. Hála Istennek a magyar nyelv tele van vele, és a múltban többször dolgozatot is írtunk belôle. A téma mindig a kú volt. Mindig egyest kaptam. De aztán a kú után jött az "R" és hirtelen ötösöket kezdtem szerezni. Így lett aztán érettségim.
2013. nov. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ezekből az adatokból nem oldható meg semmilyen feladat. Mi történhet hányféleképpen??? A tombolajegyek eladása? Vagy a 10 különböző nyeremény megnyerése??? Kevés az információ, vagy a kérdés rossz :D
2013. nov. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem így küldték a többiek. :(

Nem tudom, mi van, nem voltam suliban már egy ideje betegség miatt.

2013. nov. 7. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!