Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Informatika logikai feladat,...

Informatika logikai feladat, valaki segítene? Indoklás is kell a válaszhoz.

Figyelt kérdés

Osztálykiránduláson 2 csapat (egyformán n tagú) vetélkedik: tudják, hogy másnap reggel leültetik őket egymás mögé (csapatonként), és mindegyikük fejére egy-egy zöld vagy sárga sapkát húznak. Mindenki csak az összes előtte ülő ember fején lévő sapkát fogja látni, a sajátját és a mögötte ülőkét nem. A leghátsó embertől kezdve sorban mindenki hangosan mondhat majd egy színt: zöldet vagy sárgát. Az kap pontot, aki saját sapkája színét mondja. A játék előtt a csapatok (magukban) összebeszélhetnek.

Mi a legjobb stratégia? Ezzel hány pont érhető el?



2013. nov. 9. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb stratégia, ha mindenki azt a színt mondja, amiből kevesebbet lát maga előtt. Ha hátulról indulunk, akkor a leghátsó lát N darabot valamelyik színből, és N-1-et a másikból. Tehát biztos, hogy az lesz a fején, amiből N-1-et lát.
2013. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A feladat nem mondja, hogy a színekből ugyanannyi van; elképzelhető, hogy pl. zöldből csak 1 darab van, az összes többi sárga.


Ezt a kérdést már egy párszor kiírták ide, ha rákeresnél, biztos megtalálnád.


A stratégia: az utolsó mondjon sárgát, ha sárgából páratlan számút lát maga előtt, zöldet, ha páros számút. Ekkor a következő tudni fogja, hogy magán milyen színű sapka van, és a többi is, miután a mögöttük ülők elmondták a saját színüket. Az elsőnek mondó emberke nem tudja biztosan, csak 50% eséllyel megmondani a saját színét, így biztosan n-1 pont szerezhető, és 50% eséllyel n pont.

2013. nov. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. nov. 10. 10:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Rákerestem amúgy többféleképpen is, de nem találtam, legfeljebb csak hasonlókat, azért írtam ki. :)
2013. nov. 10. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!