Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítsen könyörgök a...

Valaki segítsen könyörgök a Légy jó mindhalálig-ból?

Figyelt kérdés

1.:A debreceni kollégium szokásai?

2.:A pak ügy?

3.:A tanárok nevei (3 büdös gigerli)?

4.:Orci és Dorogi család bemutatása?

5.:A reskontó ügy

6.:Misi a tanárok előtt?

7.:A regény megoldása?

Könyörgök valaki segítsen holnapra kell a házidolgozat és szeretnék végre egy jó jegyet. (lécci csak a válaszokat irjátok és ne az ilyen lehangoló szövegeket) 1000 hála annak/azoknak akik segítenek


2013. nov. 11. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

1000 hála legalább annyira motiváló, minthogy a nagy semmire kapnál egy jó jegyet.


[link] Hajrá.

2013. nov. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

1.

Szigorú napirend szerint élnek a gyerekek. Többágyas szobákban laknak, fiatalabbak és idősebbek együtt, hogy a nagyobb diákok tudjanak felügyelni, segíteni a kisebbeknek.

Ahol Misi lakik, Nagy úr a szobafőnök, ő rendre inti a többieket, foglalkozik velük. Ő ajánl munkát, Pósalaky úrnál, a vak idős embernél, felolvasást Misinek.

A tanulók kijárhatnak a városba, Misi a füvészkertbe jár tanulni.

Leveleiket, vagy mint Misi is, a pénzküldeményre, vagy csomagra való értesítést a gimnázium pedellusától kapják meg.

2013. nov. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

2.

A pakk ügy:

Misi értesítést kap, hogy csomagja érkezett otthonról.

Elszalad kiváltani a pakkot a postán, beviszi kollégiumi szobájába, de órára kell még mennie, ezért nem bontja ki.

Amikor később visszatér a szobájába, már az asztal körül az ő csomagjából lakmározó szobatársait találja csak.

Misi engedélye nélkül felbontották a csomagját, és megették, amit édesanyja küldött, Böszörményi még a cipőkenőcsöt is kenyérre kente.

Ezért egy jó darabig nevetség tárgya a kollégiumban.

Misi szégyenkezik, hogy milyen szegényes csomagot kapott, hiszen szülei, családja nagyon szegény, falusi emberek.

2013. nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

3.

Gyéres, Báthory, Sarkadi, három büdös gigerli-így szól a gúnyvers, amelyet a diákok költöttek három tanárukról.

Tudni kell, hogy a gimnáziumban "világi" és pap tanárok is oktatnak, a gúnyvers alanyai nem paptanárok.

2013. nov. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4.

Vigyázz, Orczy így kell helyesen leírni a család nevét.

Orczy Vilmos Misi osztálytársa, ő a legjobb tanuló az osztályban. Egy gazdag család gyermeke, kétemeletes házban laknak.

Apja elnök, tekintélyes ember, anyja "olyan, mint egy tündér" Misinek ez jut eszébe, amikor találkoznak.

Kedvesek, nem nézik le a szegény, falusi gyereket. Őszintén érdeklődnek iránta, az iskolai történések után, különösen Vilmos édesanyja nagyon barátságos a gyerekkel.

Uzsonnával kínálja Misit, még útravalónak kis csomagot is kap a finomságokból.

Amikor a reskontó eltűnik, Vilmos Gimesivel kezd először segíteni Misinek a nyomozásban.

Nem jutnak eredményre a gyerekek, ekkor avatják be Orczy apját, aki a rendőrséghez fordul, így már kiderül az igazság. Tehát a család segítőkész is.


Doroghy család bemutatása:

Egy elszegényedett családról van szó, Doroghy Sanyika Misi osztálytársa.

Ő egy gyenge képességű, lusta, rossz tanuló gyerek, Misi ezért korrepetálja, tanítja őt pénzért.

Az apa valamikor gazdag volt, de a vagyont elköltötte, elherdálta, az édesanya nagyon beteg. A legidősebb lány, Viola, a "vénlány" látja el a háziasszonyi teendőket otthon, neveli a kisebbeket.

Bella a középső lánytestvér, ő egy feltűnően szép, és csinos hölgy, kedves, közvetlen, sokat beszélget Misivel, bizalmas hozzá. Értékeli a kisfiú igyekezetét, ahogyan a testvérét, a buta Sanyikát tanítja.

Még egy fiatalabb lánytestvér is van a családban.

Az apa azonban csak Sanyikát kényezteti, vele foglalkozik, azt szeretné, hogy jobban tanuljon. Felnőve jó állásba kerülhessen, hogy megalapozza a család jövőjét.

Bella lesz az, aki segít majd rajtuk, amikor a gazdag rokonokhoz szökik, és rövid időn belül már pénzt is küld a családnak.

2013. nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5.

Reskontó ügy:

Nyilas Misi Pósalaky úrnál olvas fel. Egyszer az idős úr álmot lát, a házvezetőnő megfejti, behelyettesíti a megfelelő számokkal a történéseket, amelyeket meg kell játszani a reskontón, lottón.

Ezzel a feladattal Misit bízza meg az öregúr.

Törökéknél járva Misi dicsekszik a lottószelvénnyel, amelyet Török János elkér tőle, de nem adja vissza.

Sajnos a gyerek nem figyel és később nem tudja, hogy mi történt a reskontóval.

Azt hiszi elvesztette. ekkor kezdődnek a bajok Misi körül.

Barátaival, Orzcyval és Gimesivel először társaságot alakítanak, és nyomozni kezdenek. Ez nem vezet eredményre, ekkor Orczy apja a rendőrséghez fordul.

Misit az igazgató hívatja, és azzal vádolják meg, hogy pénzért eladta nyertes lottót.

De az is szóba kerül, hogy esetleg ő vette fel az érte járó nyeremény összegét.

Másnap ismét az igazgatóhoz kell mennie Misinek, ekkor Viola kisasszony vádolja azzal, hogy köze van Bella szökéséhez. Misi erről sem tud semmit.


6.


Nyilas Misi a tanári kar előtt sem tudja magát megvédeni, azt sem tudja, miről van szó. Mindvégig azt hangoztatja, hogy ő semmi rosszat nem tett.

Megérkezik nagybátyja, Géza bácsi, és tisztázza őt a vádak alól.

7. A regény megoldása:

Bár az igazság végül kiderül, hogy Török János a bűnös, ő lopta el a nyertes lottószelvényt, és ő vette fel az érte járó nyereményt is, Misi úgy dönt, nem akar többé debreceni diák lenni.

Úgy érzi, tanárai mégsem ismerték elég jól, ha azt feltételezték róla, hogy képes arra, hogy lopjon egy idős, vak embertől.

Azt tapasztalja, nem bíztak benne, nem hittek neki, pedig ő végig az ártatlanságát hangoztatta.

Betartotta édesanyja intelmét, aki arra kérte: légy jó, légy jó mindhalálig !

Ezért dönt úgy, hogy "tiszta lappal" szeretne indulni, és új életet kezdeni egy másik gimnáziumban.

Géza bácsi elviszi őt abba az iskolában, ahol ő tanít,itt állandóan mellette lehet majd, nem kell attól félnie, hogy a felnőttek világában újra valami rossz történik vele.

Kész!!!

2013. nov. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ :)
2013. nov. 11. 21:22
 8/12 A kérdező kommentje:
mindenkinek megy a zöld kéz mert végülis az elsö válaszadótól is hasznos választ kaptam de nem azt amire vártam. amugy meg a szövegértésem egyenlö a nullával s 2x-er is megnéztem a filmet és meghallgattam a hangoskönyvet de még mindig nem tudom a választ. amit erzsimama elmondott azt értem de nemtudtam volna rájönni
2013. nov. 11. 21:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen segítettem !

Hasznos lenne, ha valakivel együtt tudnád nézni a filmet, vagy olvasni együtt a kötelezőket. És, ha valamit nem értesz, azt rögtön meg lehetne beszélni vele. Mi miért történik a regényben, filmen ?

A könyv elolvasása után is összegezni, a tartalom, az események lényegét megérteni. Én úgy szoktam mondani, hogy jó, ha egyszerre tudod látni az egészet magad előtt, a szereplőket, ki ki mellett, vagy ellen van, kinek segít, kit gátol az események során ?

Tehát jó, ha bárkivel, anyukával, nagymamával tudsz erről beszélgetni, iskolában a tanárral, az osztálytársaiddal az irodalom órán, mielőtt neki kell állni az olvasónaplónak.

2013. nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bárcsak ön lenne az irodalom tanárom :D
2013. dec. 11. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!