Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan fogalmazzam ezt meg...

Hogyan fogalmazzam ezt meg egy esszében?

Figyelt kérdés
Arról kell esszét írnom, hogy a Biblia milyen hatással volt a történelmi korokra egészen napjainkig. A végére egy saját véleményt, állásfoglalást kell írni. Hogyan fogalmazzam meg irodalmian, hogy én abszolút hülyeségnek tartom az egész Bibliát, és különben is, teli van ellentmondásokkal, és hasonlók?
2009. nov. 17. 18:35
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja igen.

Kifelejtettem, hogy olyan válasz nem nagyon érdekel, amikben az álláspontom ellenkezőjét akarja bárki bebizonyítani, mert úgy sem tudja - mint ahogy én sem tudnám neki bebizonyítani a saját igazam. :)

2009. nov. 17. 18:37
 2/4 anonim ***** válasza:

:) én is ezt gondolom egyébként a Bibliáról.

ha tényleg ki akarod fejteni a véleményed, akkor keress olyan regényeket, ahol valaki nagyon hívő volt, mégis baja lett, vagy ott vannak Adynak meg Balassinak az Istenes versei, és h Ady is hitt istenben meg minden mégis meghalt öö... valami daganatos betegségben.

a saját véleménybe pedig konkrét ellentmondásokat is írhatsz: pl. isten minden teremtményét szereti <=> a homoszexuálisoknak nem bocsátunk meg, mert bűnt követtek el.

én még azt is beleírnám, hogy a Biblia is ugyanolyan alkotás, mint a finneknél a Kalevala, vagy a görögöknél a sok monda... hogy nem lehet tudni, mi igaz belőle és mi nem.

aztán: a középkorban volt az eleve elrendeltség elve, ami szerint egy ember tök mindegy mit csinál, már meg van írva a sorsában, hogy pokolra v mennybe jut -> mindenki azt gondolta h tökmindegy akkor mit csinál, hányszor lop és csalja meg a feleségét, ha már úgyse változtathat a végítéleten.

vagy h szintén a középkorban volt az h ha valaki bűnt követett el, akkor vehetett ilyen bűnbocsátó cédulát (nemtom mi a neve most hirtelen), pénzért, és ezt a pénzt az egyház kapta. holott a Bibliában az áll, h az egyház szegény, és ami pénze van, azt is a rászorulóknak adja.

meg h manapság már kevesebbet jelent a vallás, anno a pápa kiátkozta a királyokat, akik ettől teljesen kétségbe estek.

illetve a tudomány sokmindent megmagyarázott, ezért az emberek egyre kevesebb dolgot tulajdonítottak Istennek, (pl. galiei föld kering a nap körül és nem fordítva), egyre kevésbé féltek az "ég haragjától".

huhh ez egy nagyon jó téma :) de kár h már nem vagyok gimis és nincs magyaróram :'(

na remélem segítettem, és nem sértettem meg senkit vele

2009. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ja amit még kifelejtettem, ha érdekelnek a természettudományok, akkor tételesen levezetheted, hogy vízből nem lehet bor, mert már tudjuk h a bor erjedési folyamata hogy néz ki

és h amikor Jézus 5 halból csinált 5000-ret, ezzel tulajdonképpen bizonyította h létezik a perpeetum mobile, vagyis az örökmozgó (ami azt feltételezi h a semmiből tudunk energiát v anyagot nyerni), amit halála után következő 2000 évben minimum 1000 tudós bebizonyította h hát... bocs, örökmozgó mégsem létezik, ahogy a termodinamika I. főtétele kimondja: anyag nem keletkezik a semmiből, nem veszik el, csak átalakul :D

na jó, ezt lehet h csak akkor írd bele, ha van humorérzéke a tanárnak :D

2009. nov. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A Kultúra és közösség/valláskritika alcsoportban sok véleményt olvashatsz erről.

John Shelby Spong püspök a The Sins of Scripture (A Szentírás bűnei) című könyvében maga bevallja, hogy aki az erkölcseit a Bibliára akarja alapozni, az vagy nem olvasta, vagy nem értette.

Ezzel egyetértve hozzáteszem nem is lehet ez másként, hiszen mintegy 900 éven át több száz szerző, szerkesztő, másoló, fordító és ferdítő dolgozott rajta, kemény munkával elérve a jelenlegi zűrzavart.

Ha kiegyensúlyozott és igazságos akarsz lenni, akkor ne csak a vallásháborúkat és az inkvizíciót említsd, hanem a pozitív oldalra is jusson erőd, pl. különféle szociális feladatok, vigasznyújtás, szeretetcentrikus erkölcsi rendszer kiépítése.

2009. nov. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!