Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy lehetne befejezni ezt a...

Hogy lehetne befejezni ezt a történetet?

Figyelt kérdés

A feladat: fogyatékosságot megjelenítő irodalmi alkotás. Hát... nem vagyok éppen a csúcson. Szeretnék valami szépet, de elakadtam. Aki tud, kérem szépen, segítsen! :) Negatív kritikát is szívesen fogadok!


Ahogy meghallottam, megfagyott eremben a vér. Ez nem lehet. Érzem, hogy le kell ülnöm. Látom, hogy mozog az orvos szája, de nem fogok fel az egészből semmit. Az én kicsi Annám… Próbálom összeszedni magam.

- És ez már biztos? Soha többé nem fog… - itt elcsuklik a hangom.

- Nagyon sajnálom, asszonyom, minden tőlünk telhetőt…

- Bemehetek hozzá? – szakítom félbe kétségbeesetten.

- Persze – feleli a doktor együttérzően, de a következő pillanatban már el is tűnt.

Szaporán szedem a lépteket az 514-es kórterem felé, de mikor elérem az ajtót, megtorpanok. A kislányom nem láthat így. Letörlöm a könnyeim, melyek észrevétlenül csorogtak le arcomon, és valami mosolyfélét erőltetek magamra.

A szobába lépve éppen az a kép tárul elém, amit soha nem akartam látni.

- Anya? Ugye nem sírsz? – hallom a számomra legédesebb hangot.

- Dehogyis, kicsikém. Bubu hogy van?

- Nem tud repülni – simogatja a világegyetem legrongyosabb plüssmadarát.

- Figyelj csak, bogaram, beszélnünk kell. Ami most történt, sok mindent megváltoztat, de azt az egyet nem, hogy mindennél jobban szeretünk.


2013. nov. 14. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez milyen műből van?

Te írtad?

2013. nov. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én írtam. Irodalmi alkotás kell, amiben a fogyatékosság szerepel. De ez borzasztó... inkább valami pozitívabbat szeretnék. Pl. egy varázstükörről, ahol az ép emberek látják magukat fogyatékosnak, a mozgássérült kisfiú pedig lehet focista, a kislány balerina, a siker férfi zeneszerző, stb... Ezt kb. 1-3 oldalban kellene összehozni, de fogalmam sincs, hogyan foglaljam történetbe, melyik korba helyezzem, milyen szemszögből írjam, és ma estig le kell adnom...
2013. nov. 14. 16:12
 3/4 A kérdező kommentje:
*siket
2013. nov. 14. 16:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Kár :( Nekem őszintén nagyon tetszett ez a szösszenet!!

Őszintén tetszett!

2014. jún. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!