Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell egyetlen gyökjel...

Hogyan kell egyetlen gyökjel alá betenni ezeket a kifejezéseket? -gyökalatt a, ami alatt 3gyök a, ami alatt 4gyök a? -5gyök a négyzet alatt 3 gyök a, ami alatt 4 gyök a? -5gyök a *gyök a?

Figyelt kérdés
Le tudná vezetni nekem valaki, mert egyáltalán nem értem, köszi

2013. nov. 15. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Bescannelhetnéd, mert így eléggé zavaros.
2013. nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
sajnos nincs scannelem :(
2013. nov. 15. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor használj office google drive formula kezelőt, esetleg paint-tel is lehet alkotni és még letézik más internetes módszer is...


De ezt kétlem, hogy bárki ki fogja tudni bogozni.


Amúgy az alapötlet, hogy a gyökvonás az 1/x-re emelés.

Tehát pl. negyedik gyök alatt e az ötödiken az (e^5)^(1/4), de innen már ismert az azonosság, hogy ez e^(4/5)-d (ugyanezt le lehet vezetni persze gyökjelekkel is, de szerintem így sokkal átláthatóbb az egész)

2013. nov. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, legközelebb painttel alkotok, de most találtam hasonló feladatot, ahol 3 szinten ment egymás alatt a gyök, és az alapján sikerült megoldanom.(utolsó elötti a-t kell az utolsó gyökjel alá bevinni, majd az első a-t a mögötte lévő alá)( a harmadik feladatnál meg a gyökkitevőket kellett csak közös nevezőre hozni)
2013. nov. 15. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Íme:

[link]

2013. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!