Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy számítsam ki 2 adatból...

Hogy számítsam ki 2 adatból egy négyzef alaplapú gúla térfogatát, felszínét és az oldal élét?

Figyelt kérdés

Az adatok:

Alapéle a=10cm

Testmagasága mt = 22cm



Ha vki el is tudná magyarázni sokat segítene vele. :)

Elöre is köszönöm szépen. :)



2013. nov. 19. 16:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Nagyon fontos lenne.
2013. nov. 19. 17:16
 2/5 anonim válasza:

[link]

Kép, hogy valahogy lásd is miről beszélek. Ilyen feladatoknál mindig háromszögeket keresgélj.

Az alapod egy négyzet, minden oldala a. A négyzet átlója legyen d, ezt könnyen kiszámolod Pitagorasz tétellel(ABC háromszög, derékszöged B-nél van): d2 = a2 + a2. Oldaléled legyen x. Második háromszöged OEC, ugyanúgy Pitagorasz: x2 = m2 + (d/2)2

Innen pedig: V = (a2*m)/3

Oldalad magassága legyen ma (ez nincs a képen), ezt is Pitagorasszal kiszámolod: x2 = (a/2)2 + ma2

Felszíned: F = a2 + 4*[(x*ma)/2]

Remélem nem írtam el semmi és el sem rontottam :D (A betűk után a kettes négyzetet akar jelenteni)

2013. nov. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Sikerült?:)
2013. nov. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az ábrát ismerem. Nem biram neki kezdeni a feladathoz, de meg adtad azt a löketet ami kellett hozzá. Szóval Köszönöm. :D
2013. nov. 19. 17:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Teljesen jól meg értettem. :D
2013. nov. 19. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!