Szasza9211 kérdése:

1. Mit nevezünk adathalmaz átlagának? 2. Adja meg egy derékszögü háromszög hegyesszöge szögfügvényeinek definicióját? 3. Határozza meg a 3960 és 5670 számok legnagyobb közös osztóját?

lécci segitsetek mert szóbeliznem kell 2nap mulva matekból :(

2013. nov. 20. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:

1, Az adatok összegét elosztjuk a darabszámukkal.

2, sinα=szöggel szembeni befogó/átfogó

cosα=szög melletti befogó/átfogó

tgα=szöggel szembeni befogó/szög melletti befogó

ctgα=szög melletti befogó/szöggel szembeni befogó

3, 3960=2^3*3^2*5*11

5670=2*3^4*5*7

Innen a közös tényezők: 2*3^2*5=90

Tehát a legnagyobb közös osztójuk a 90.

2013. nov. 20. 12:14
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2013. nov. 20. 12:20