Ki dugta el a papucsot? (logikai feladat, szoveg lent)

Figyelt kérdés

A játékos kedvű és tréfás rénszarvasoknak annyira megtetszett a múltkori papucsos

igaz/hamis játék, hogy egyikük ismét eldugta Télapó papucsát. Ismét két-két állítást mondtak,

de most vagy mindkét állításuk igaz volt, vagy mindkét állításuk hamis. Biztosan volt

közöttük, aki igazat mondott. Sajnos Üstökös nem vehetett részt a játékban, mert már rég óta

külföldön tartózkodott. (A rénszarvasok: Táltos, Pompás, Villám, Csillag, Üstökös,

Mennydörgés, Íjas, Táncos)

Táltos: Csillag vagy Táncos volt. Pompás igazat mond.

Pompás: Én voltam. Táltos igazat mond.

Villám: Nem én voltam. Íjas és Táltos nem lehetett.

Ki dugta el a papucsot?

S logikus magyarazattal .koszi



2013. nov. 20. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Pompás volt!
2013. nov. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kerlek indoklassal irjatok!
2013. nov. 20. 18:40
 3/3 doracell ***** válasza:

Táltos nem mondhat igazat, mert a két állítása egymásnak ellentmond.

Tehát nem lehetett Cs. és Táncos sem, hiszen Táltos azt hazudja, hogy közülük volt valaki.

Szintén Táltos hazugságából következik, hogy P. sem mond igazat, hiszen T. azt hazudta, hogy igazat mond. Tehát az is biztos, hogy nem P. volt.

Mivel tudjuk, hogy legalább az egyik igazat mond, így ez csak V. lehet.

Tudjuk, hogy nem lehetett Táncos, Cs., P., V., Í., T.

Ü. pedig külföldön van, így csak M. lehetett.

2013. nov. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!