Mi a tartalma roviden a Ion-nak Liviu Rebreanu-tol?

Figyelt kérdés

googleban kerestem magyarul, de nem talaltam, valaki leirna nekem ide roviden?


elore is koszonom :)



2013. nov. 20. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A leírások alapján érdekes könyvnek tűnik, én most tervezem megszerezni, ezért a tartalmát nem tudom neked leírni. De találtam egy cikket, mely részben ide vág, több pontban is utal a regényhelyzetre, szereplőkre :)


[link]

2014. jan. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Antonia :) válasza:
99%

Nem a legjobb a forditasom..de remelem ez is megteszi! :) : LIVIU REBREANU: ION


A regeny egy vasarnapi napon kezdodik,amikor a falu lakosai tancra mentek Todosie udvaraba,Maxim Oprea ozvegye.

A tortenet kozepen all Ion,egy szegeny paraszt,akinek surgosen tobb foldre van szuksege.A bonyodalom ott kezdodik,amikor Ion elhatarozza,hogy jatszik a gazdag Anaval,pedig o a szegeny Floricat szereti.A tetopont az,amikor megerkezik Vasile Baciu,Anna apja,aki vitaba keveredik Ionnal,mert udvarol Ananak,aki oda van igerve egy gazdag parasztnak,George Bulbucnak.Vasile a tancon ugy megszegyeniti Iont a falu elott,hogy a fiu ezt megbosszulja,es szinten leegeti a masikat az egesz falu elott,majd terhesen hagyja Anat,hogy megkaphassa a foldet.Ez altal Ion kenyszeriti Vasile-t,hogy beleegyezzen a hazassagba.Az Anaval valo hazassagan,Ion rajon,hogy o meg mindig Florica-t szereti.Ion nem ker lapokat a foldhoz,es igy Ana folyton jar Iontol Vasilehoz.A pap eszreveszi a konfliktust Ion es Vasile kozott,amely kozeben a szegeny Ana all,egy tragikus viktim.A felesege ongyilkossaga nem kelt fel benne banatot,buntudatot,mert Anaban es Petrisorban,az o fiaban,nem lat mast,hcsak a fold biztositasat,meg a gyerek halala sem allitja le a Florica utan valo utjabol,aki most Gerorgeval van osszehazasodva,ez altal a megoldas elore erezheto volt.George megoli Iont es ezert le lesz tartoztatva a bortonbe.Florica egyedul marad es Ion foldje,vagyona visszakerul a templomhoz

2014. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!