Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy kocka alakú edény magasság...

Babetta 207 kérdése:

Egy kocka alakú edény magassága 10 cm, benne a víz magassága 6 cm. Beletettünk egy ismeretlen térfogatú vasgolyót, így a vízszint 8 cm-re emelkedett. Mekkora a vasgolyó tömege? Fejezd ki a tömeget kg-ban is?

Figyelt kérdés
Gyorsan kérnék segítséget megoldással együtt?
2013. nov. 24. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani, mert nincs meg adva a kockaalap területe.


De az alapötlet, hogy a vízszint emelkedésének a térfogata (alapterület*(8-6)) megegyezik a vasgolyó térfogatával.


A térfogatból és a sűrűségéből pedig már megkapható a tömeg.

2013. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Helló, hát ha kocka, akkor 10*10 az alapterülete...
2013. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tényleg. Én hülye "négyzetre" gondoltam...
2013. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és akkor így leírná nekem valaki a feladatot megoldássall együtt?
2013. nov. 24. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Kiszámolod a térfogatot a 6cm es magassággal, meg a 8 cm es magassággal, a különbség a vasgolyó térfogata lesz, azt beszorzod a vas fajsúlyával és megvan a vasgolyó tömege.


nem hiszem hogy valaki megcsinálja a házidat helyetted.

2013. nov. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már leírtam csak az alapterületet kell behelyettesíteni:


100*2 cm^3 (ez a golyó térfogata) * sűrűség.


Nem tudom a vas sűrűségét fejből. A feladatban biztos meg van adva vagy használható olyan segédeszköz, amiből tudnod kell; ha más nincs, akkor neten megnézed.


Sűrűség valszeg g/cm^3-ben lesz megadva, szóval végén még kell osztani akkor 1000-val, hogy kg legyen. Amúgy olyan 7,8 g/cm^3 a sűrűség.

2013. nov. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!