Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen ünneplésre készül a...

Milyen ünneplésre készül a Baradlay-ház a mű első fejezetében? Ezzel szemben mi történik? Elolvastam a könyvet, de nem tudom a választ.

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Na ne... Akkor nézz bele még egyszer a legelejébe, biztos felidéződik.
2013. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert furcsa idegen szavak vannak a fejezetben.


[link]


A ,,tószt'' szó azt jelenti: pohárköszöntő


[link]


De már nekem is rég volt. Szerintem az öreg Baradlay urat akarták köszönteni (a főhős baradlay-fiúk apját).


Hogy mire, azt megpróbálom ebből az idézetből kivenni:


IDÉZET KEZDŐDIK


„Éljen! Ezer esztendeig éljen!


Ki az, aki olyan sokáig éljen?


„Nagyságos és tekintetes, nemes, nemzetes és vitézlő Baradlay Kazimir úr, örökös és valóságos aranykulcsos és sarkantyús úr; – ura nagy földeknek, falvaknak és városoknak, szíveknek és véleményeknek; vezére és hétválasztófejedelme a leghatalmasabbak szövetségének… a valódi Dalai Láma.”


Azok a tisztelendő és nagy tiszteletű, tekintetes és nemzetes uraságok, kik a hosszú címerterem hármas asztalát körülülik, mind az ő napfényében ragyogó aranyos kétröpűek, kik a mai ünnepélyes napra messze vármegyékből jöttek össze közös találkára, megállapítandók a bölcsen megvitatott értekezlet folytán az arany tisztaságú programot, melynek írott betűi nyomán századokról századokra el legyen látva a világok és nemzetek sorsa és az ivadékok teendője.


E szerencsésen kivívott értekezlet zárjelenete a jelen díszlakoma, melyet Baradlay úr fényes kastélyterme szolgáltat a vezérkapacitások nagyszerű tömegének. Kár, hogy az ünnep hőse nem lehet rajta jelen.


IDÉZET VÉGE


Szóval ahogy kiveszem, ez valami munkavacsora volt, szóval tartottak egy értekezletet, és annak a végén tartottak egy efféle záróköszöntőt a program megalkotójának a tiszteletére. De közben a háziorvos diszkréten kihívta az úrnőt, mert az úr éppen az utolsó óráját élte, csak ezt nem közölték rögtön a vendégekkel.

2013. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépn a segítséget !
2013. nov. 24. 15:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen, és sok sikert kívánok a következő hétre!
2013. nov. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!