Renáta777 kérdése:

26 színes golyó van. A sárga kétszerese a zöldnek. A barna és a kék száma egyenlő, de mindkettőből kevesebb van mint a zöldből. A levezetés nem megy, az eredmény megvan? Sárga :12 Zöld:6 Barna:4 Kék:4

2013. nov. 26. 18:26
 1/1 anonim ***** válasza:

s-z-b-k = színek kezdőbetűi a golyók száma

Tudjuk, hogy

s=2z

b=k

b<z és k<z

s+z+b+k=26 tehát ez 3z+2b=26


erre 2 megoldás is van:


Sárga:16, Zöld:8, Barna:1, Kék:1

Sárga:12, Zöld:6, Barna:4, Kék:4

2013. nov. 26. 19:17