Mi az az inflációs rés?

Figyelt kérdés
inflatonary gap angolul. magyarul a fent említett jeletéssel találtam, de nincs hozzá magyarázat sehol. mi lehet az?

2013. nov. 26. 19:35
 1/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Az angol wikin rajta van pedig. Várjál, ez egyike azon dolgoknak, amit épeszű kommunista meg nem érthet....


Van egy grafikon, amin ábrázolják a lehetséges (potential) és a valós (actual) GDP-t. Meg ne kérdezd, mi az. :)

Ez eltérhet lefelé és felfelé, ugyebár, azaz a valós lehet több és kevesebb, mint az ideális teljes foglalkoztatottság alatt elérhető. Ha felfelé tér el, azaz az valós nagyobb, mint az ideális eset, akkor beszélünk inflációs ... nem tudom, hogy magyarra hogy fordítják, nekem a rés azért nem tetszik, mert az éppen hiányt jelöl, legalábbis az én fejemben, ráadásul azt is írják, hogy becsukható - szóval inkább nyílás, vagy olló...

2013. nov. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

[link]


Közben találtam egy egész jó forrást :)Így már sztem mindkettőnknnek érthetőbb lesz :D Köszönöm a választ!

2013. nov. 27. 16:46
 3/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:
My pleasure. :)
2013. nov. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!