Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Házi feladatként kaptam, de...

Házi feladatként kaptam, de még nem is tanultuk. Területszámítás. Levezetné valaki?

Figyelt kérdés

1,Az"elsőségadás kötelező"tábla magassága 70 cm,a szélén levő piros csík 8 cm.Hány %-a a piros sáv területe a fehér területnek?

2,Egy 60 cm átmérőjű akna(kör alakú)tetejét a lehető legkisebb hatszöglemezzel szeretnénk teljesen lefedni.

a,mekkora oldalú szabályos 6szögre van szükség a lefedéshez?

b,Az akna fedelének hány %-a támaszkodik a talajhoz?

Köszönöm szépen.


2013. nov. 29. 22:24
 1/9 A kérdező kommentje:
És még van egy pár csak azok ábrákkal együtt vannak esetleg valaki fel vetné velem a kapcsolatot aki tudna segíteni térfogat számításban.
2013. nov. 29. 22:31
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt van egy csomó, hasonló feladat:

[link]

Ezek alapján biztosan menni fog.

2013. nov. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged de nem igazán tudom még el kezdeni sem....mert konkrétan az én feladatomra nem igazán találtam azon az oldalon példát sem,pedig lehet van csak elkerülte a figyelmemet.
2013. nov. 30. 05:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Az egyik, szabályos hatszöggel kapcsolatos feladatot kicsit átdolgoztam neked:

[link]

NEW -val jelöltem, hogy megtaláld.

2013. nov. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elsőt is végig számolgattam:

[link]

Remélem, nem számoltam el. Tehát a piros terület nagyobb, mint a fehér!

2013. nov. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged megpróbálkozom vele! :)
2013. nov. 30. 19:27
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha fele ennyire érteném a matekot mint Te akkor milyen remek volna az élet....!Köszönöm szépen!Esetleg ha nem boldogulnék akkor fordulhatok hozzád egy ki segítségért?
2013. nov. 30. 19:30
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazán még ezek lennének: [link] [link]


Esetleg valaki?Nagyon fontos lenne!Mert nem megy nekem!

2013. nov. 30. 20:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi nem megy? Nyolcadikos számolgatás:

[link]

Ez csak annak használ, aki kiszámolja! A többi feladatnál írd le te, amit kiszámoltál - és mi nézzük meg, hogy jó-e.

2013. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!