Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fontos! Kosztolányi Dezső:Azon...

Fontos! Kosztolányi Dezső:Azon az éjjel című verse nektek miért tetszik?

Figyelt kérdés

5 mondatban letudnátok írni?

Holnapra kéne.



2013. dec. 2. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Neked nem tetszik, vagy nincs egy önálló gondolatod?
2013. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Neked tényleg fontos az, hogy nekem miért tetszik, amikor azt se tudod, ki vagyok? És tényleg ez a feladatod, hogy holnapra meg kell tudnod idegenek véleményét erről a versről?
2013. dec. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

De mi van, h apl. nem tetszik nekünk

Elég nyomasztó)


Azon az éjjel

az órák összevissza vertek.

Azon az éjjel

holdfényben úsztak mind a kertek.

Azon az éjjel

kocsik robogtak a kapunk alatt.

Azon az éjjel

könnyben vergődtek a fülledt szavak.

Azon az éjjel

égett szobánkba gyertya, lámpa.

Azon az éjjel

féltünk a borzasztó homályba.

Azon az éjjel

arcunk ijedt volt, halavány.

Azon az éjjel

halt meg szegény, ősz nagyapám.


Azon a reggel

csupa rokon jött, sirató nép.

Azon a reggel

sürögtek az öreg mosónék.

Azon a reggel

kendővel kötötték fel gyönge állát.

Azon a reggel

lassan vezettek a földúlt szobán át.

Azon a reggel

rozsdás pénzt tettek kék szemére.

Azon a reggel

riadtan bámultam feléje.

Azon a reggel

csak hallgatott makacs ajakkal.

Azon a reggel

olyan volt, mint egy néma angyal.

2013. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik a vers.

Túl "sötét". Jobban szeretm Kosztolányitól a derűs

vesreket Pl. Mostan színe stintákról álmodom

2013. dec. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy a kérdésemre vászoltatok :)..amm szerintem egyértelmű hogy akinek nem tetszik a vers az nem válaszol.Azért tettem fel ezt a kérdést mert nem tudom leírni 5,6 mondatban hogy miért tetszik ..illetve letudom írni csak nem 5-6 mondatban.
2013. dec. 3. 19:26
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem írtad le a saját véleményedet, és tetted fel azt a kérdést, hogy ezt hogy lehetne 5-6 mondatosra átfogalmazni?
2013. dec. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Na most szépen bemásolom ide, amit ez az ifjú véglény privátban böfögött nekem, hogy mindenki tudja, miféle élőlénnyel van dolga (egyébként a további üzeneteidet letiltottam).


Az elküldés időpontja: ma 19:31

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Fontos! Kosztolányi Dezső:Azon az éjjel című verse nektek miért tetszik?

"Neked tényleg fontos az, hogy nekem miért tetszik, amikor azt se tudod, ki vagyok? És tényleg ez a feladatod, hogy holnapra meg kell tudnod idegenek.."

Az üzenet szövege: nekem az a feladatom hogy leirjam 5,6mondatban hogy miért tetszik ez a rohadt vers,neked az a feladatod hogy válaszolj a kérdesemre és ne kérdezősködj..ha pedig nem tetszik a vers neked akk fogd be a szádat


Kérlek szépen, kedves ifjú tahó barátocskám, alapvető félreértésben vagy. Nekem egyáltalán nincs semmi olyan dolgom, amit te itt tulajdonítasz nekem. Senkinek nem dolga, hogy megoldja a te leckédet, egyedül neked. Csakhogy te nemcsak agyilag alkalmatlan vagy erre, hanem még sunyi és gyáva is, mert egy fórum mögé bújva ugatsz olyasmit a biztonságos kis kutyaóladból, amit élőben sosem mernél a szemébe mondani valakinek. Pláne olyan helyen, ahova te jöttél segítségért. Hát segítsen neked, akinek két anyja van! De ha valaki azt állítaná, hogy elindultál az emberré válás útján, ne higgyél neki, még nagyon messze vagy tőle.

2013. dec. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elég lett volna azt fejtegetned, hogy milyen szép a versben az angyal-hasonlat, mert hogy a nagypapa is ősz volt, kék szemű, amiről a tisztaságra lehet következtetni, innen pedig egyenes út vezet az angyalokhoz és a túlvilágba. Ha Kosztolányi hitt a Mennyországban, bizonyára úgy érezte, hogy a nagypapának is ott a helye, és ez - szerintem - egy nagyon szép gondolat.
2013. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet érezni, hogy nagyon szerethette a nagypapáját
2013. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na végre ,köszönöm szépen!Legalább vannak itt olyanok is akik ismerik a szabályzatot.Nekik ment a zöld kéz.

Amúgy #7/9-es ajánlom figyelmedbe a köverkező oldalt: http://www.gyakorikerdesek.hu/help

Különösen ezt a részét: Milyen szabályokat kell betartanom a válaszíráskor? Olvasgassad át.Szerintem hasznos.:)

2013. dec. 4. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!