Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell írni könyvajánlót...

Hogy kell írni könyvajánlót vagy filmajánlót?

Figyelt kérdés
(nyelvtan házi)...
2009. nov. 22. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ha nincsen megadva, hogy melyik könyvről vagy filmről írd akkor válaszd ki a kedvencedet és írd le hogy mi tetszett neked benne. lehetőleg olyan stílusban írj ami a tanárodnak és az osztálytársaidnak is tetszene... szerintem nem lehet konkrét feltételeket írni ehez.

megpróbálok egy rövid példát:

a film címe: Ikerjátszma

horror stílusú film Crispin Glover és Margo Harshman főszereplésével. egy gyilkos ikertestvérpárról szól és öt fiatalról akik egy folyó partjánál szeretnének kikapcsolódni. buliznak, szórakoznak, jól érzik magukat. de egy váratlan pillanatban minden rosszra fordul...


én például egy ilyesmit tudok elkéozelni. nem tudom hanyadikos vagy és milyen hosszan kell írnod. remélem segítettem valamennyit.

2009. nov. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszodat!:)

Am. 9.-es vagyok,és egy fél oldal kell...:)

2009. nov. 22. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:

előző hozzászóló vagyok. annyit még hogy a helyesírásodra persze ügyelj, főleg ha nyelvtan lecke... fél oldal az nem olyan sok, mondom válaszd ki a kedvencedet (gondolom van ilyen)...

ha film akkor írd le a főszereplőket szerintem meg a történetet röviden. szerintem ilyen véleményis simán belefér hogy: "azért szeretem mert... pl: rengeteg robbanás van benne és én ezeket szeretem mert látványosak." ez csak tipp.

ha könyv akkor nyilvána színészek nevét nem tudod leírni csak az alapsztorit :)

külalak sokat lendít minden írományon és (bár fél oldalasoknál nem annyira, de) a bekezdéstördelés is fontos. szerintem.

2009. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ok,értem.:)

Mégegyszer köszi!:D

2009. nov. 22. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!