Egy test szabadon esik 50m magasból. Mennyi idő alatt futja be útjának első és utolsó méterét? Mekkora utat tesz meg esésének első és utolsó másodpercében?

Nagyjából értem, egyedül azt nem tudom, hogy azt hogy lehetne kiszámolni, hogy mennyi idő alatt futja be útjának utolsó méterét? Tudtok segíteni, hogy azt hogyan lehet megkapni? :)

2013. dec. 8. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

van az út-idő képlet: s=g/2*t^2


innen: t=gyök(2s/g)


az első méteren: t=gyök(2/10)=0,447 sec


a másikat úgy kell, hogy az 50m idejéből kivonod a 49m idejét:


gyök(50/10)-gyök(49/10) = 0,022 sec

2013. dec. 8. 20:14