Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelentenek ezek a közmondá...

Mit jelentenek ezek a közmondások? SOS

Figyelt kérdés

Ha nincs otthon a macska, cincognak az egerek.

Sok bába közt elvész a gyerek.

Rossz szomszédság török átok.


előre is kösszykeh...


2009. nov. 23. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a Magyar szólások és közmondások című könyvben vagy a neten.

Szivvykeh

2009. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
74%

1. Pl. ha munkahelyen nincs benn a főnök és mindenki netezik. :)

2. Ha megjelenik egy csomó szakavatott szakértő okoskodni, miközben amit csinálni kéne, az várat magára, amíg ezek okoskodnak.

3. Az utolsóhoz javasolnám felfrissíteni a történelem órákon tanultakat. :)

2009. nov. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
bezzeg ha azt kérdezték volna hogy írj érvelést hogy a porcelán műköröm tartósabb mint a zselés ugye picim? Sebaj... téged se az eszedért lopnak majd el:)
2009. nov. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom én is, hogy melyik közmondás mit jelent, csak a megfogalmazásommal van baj... Amúgy képzeld, nem értek a műkörmökhöz, életemben csak tavasszal volt, a ballagásomon rajtam... Am nem kéne finoman sem lebutázni az embert, ugyanis csak h tudd debrecen 3 legjobb gimnáziumának az egyikébe járok...
2009. nov. 24. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!