Hogy kell pH-t számolni?

Figyelt kérdés
Ne próbáljátok elmagyarázni, mert úgysem értem meg és nem is érdekel, csak szeretnék egy algoritmust, ami alapján meg lehet oldani egy olyan feladatot. Adatok megvannak adva, mondjuk úgy, mint 0,1 M NH3 oldat.
2013. dec. 12. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem próbáljuk meg elmagyarázni és nem érted meg, úgysem fogsz tudni pH-t számolni...akkor mégis hogy mondjam el,hogyan kell, ha bizony kell bele logaritmus,mert másképp nem számolod ki? :D
2013. dec. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát pl. úgy, hogy azt mondod, hogy úgy kell kiszámolni, hogy -log(x) és x=y/z, ahol megadod, hogy y és z helyére melyik számot kell írni.

Most már mindegy, mert nincs időm megtanulni.

2013. dec. 12. 17:17
 3/7 A kérdező kommentje:
Különben se az okozza a problémát, hogy van benne logaritmus, de ezt szerintem te is tudod.
2013. dec. 12. 17:19
 4/7 anonim ***** válasza:
negatív logaritmus koncentráció (-lg 0,1)
2013. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az alapvető fogalmakkal(erős sav, erős bázis,gyenge sac, gyenge bázis) tisztában vagy?

minden pH számításra igaz:

pH=-lg(H3O+)

pOH=-lg(OH-)

pH+pOH=14

erős sav esetén: a sav koncentrációja=(H3O+)

erős bázis esetén: a bázis koncentrációja=(OH-)


gyenge sav: K(sav)=(H3O)^2/ c(sav)-(H3O+)

gyenge bázis:K(bázis)=(OH-)2/c(bázis)-(OH-)


az ammónia gyenge bázis

tehát K(bázis)=(OH-)2/c(bázis)-(OH-) ezt tudod használmi


(OH-) legyen x

1,8 • 105=K(ammónia)

-----------------------

1,8 • 105=x^2/0.1-x

ha megoldod ezt a másodfokú egyenletet

xre kapsz két számot,neked a pozitív fog kelleni(az lesz az (OH-) koncentráció,amiből pOH-t tudsz számolni(pOH=-lg(OH-)) majd 10ből kivonod a pOH-t és megkapod a pH-t.

((első válaszoló voltam))

2013. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
javítva: 1.8*10^5
2013. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hasonlóra gondoltam.
2013. dec. 12. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!