Hogyan írjam meg ezt az érvelő fogalmazást?

Figyelt kérdés

Az ember tragédiáját vettük és arról kell írni érvelő fogalmazást, hogy Éva kettős szerepet játszott a műben.

Na most, a tanár el se magyarázta, először kell írnunk érvelő fogalmazást, lövésem sincs, hogyan írjam meg://

Valaki tudna segíteni? Vagy linkelni valami oldalt?://

Nagyon köszönöm!!:(



2013. dec. 13. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Először azt kellene meghatározni, hogy miben áll Éva szerepének kettőssége. Nekem az a szempont jut eszembe, hogy milyen Éva Ádámhoz való viszonya, hol támogatja őt, hol áll szemben vele.

A bevezetőben írsz egy keveset Éváról, ki ő, milyen helyet foglal el a műben, majd felállítod a tézist: kettős szerepet játszik, mert egyszer ilyen, máskor olyan és a továbbiakban ezekre hozol fel konkrét példákat a különböző színekből, és akár a színeket eszerint csoportosíthatod is.


Amit szerintem feltétlenül olvass el, mert sokat segít, az Bene Kálmán tanulmánya: [link]

2013. dec. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Itt az érvelő fogalmazás felépítéséről olvashatsz: [link]


Jó munkát :)

2013. dec. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél!!:))
2013. dec. 14. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!