Légyszi tudna vki segíteni a fizika házimban, mert egyszerűen nem értem?

Számítsd ki egy szabadon eső test 1. -2. -3. másodpercben megtett útját. Írd fel az utak arányát és állapíts meg vmi szabályosságot! /a tanár adta a feladatot magától az adatokkal együtt/ előre is nagyon szépen köszönöm annak, aki le tudná nekem érthetően vezetni.

2013. dec. 16. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:

van egy képlet a nulla kezdősebeséggel induló test gyorsuló mozgására:


s=a/2*t^2


itt a=g=10


itt pl. s(1)=g/2*1^2=5


azaz az első mp-ben 5 métert tett meg


az első két mp alatt:

s(1)=g/2*2^2=20


emiatt a MÁSODIK mp-ben 20 - 5 = 15 m -t


az első három mp alatt: s(1)=g/2*3^2=45


emiatt a HARMADIK mp-ben 45-20=25 m-t tett meg


az utak tehát:


5m; 15m; 25m


ezek az 5m-nek a páratlan számú többszörösei!!

ezt egyébként Galilei így is fogalmazta meg eredetileg

2013. dec. 16. 18:48
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!:)
2013. dec. 17. 18:56