Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Számvitelben az áfát is...

Számvitelben az áfát is tartalmazó árakat hogyan kell kiszámítani és kezelni?

Figyelt kérdés

Hogyha pl: valami 6000 ft+áfa, mikor igényelhetem vissza vagy mikor kell nekem megtérítenem az áfát(azt hiszem ez attól függ, hogy én adok-e el vagy vásárolok)? Hogyan kell elszámolnom a fizetendő és a visszaigényelhető áfát? Hogyha értékcsökkenési leírást kell alkalmaznom és mondjuk 6000 Ft+áfáért vettem valamit, akkor az hogy áfát is tartalmazott befolyásolja az értékcsökkenési számítást (simán csak kiszámítom, hogy mennyi az a 6000 Ft+áfa és azzal számolok vagy az áfa miatt másképp kell számolnom valamit pl: évek száma módszer vagy bármilyen más értékcsökkenési módszer esetén)?

Hogyan kell tartozik-követel szerint könyvelni? Mi alapján döntöm el hogy mi tartozik és mi követel (tanárunk mondta hogy elég furán hangzik néha logikailag hogy mi követel és mi tartozik, és hát tényleg nem értem)? Hogyan érdemes gondolkodni ha tartozást-követelést szeretnék megállapítani?



2013. dec. 16. 23:09
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!