Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány számot kell kihúznunk az...

Hány számot kell kihúznunk az 1,2,3, . ,2001 számok közül, hogy a megmaradók egyike se legyen két másik megmaradó szám szorzata?

Figyelt kérdés
2013. dec. 21. 13:01
 1/2 bongolo ***** válasza:

Szerintem az a trükk a feladatban, hogy bárhogy is húzzuk ki a valahány számot, a megmaradóknak ki kell elégíteniük a feltételt. Azt pedig nem tudjuk szabályozni, hogy épp melyik számokat húzzuk ki.


Na most ha kihúzunk 1998 számot (vagyis marad 3), akkor ha pechesek vagyunk, a maradék három szám lehet éppen mondjuk a 2, 3 és 6. Vagyis még egy számot is kell húznunk, hogy teljesüljön a feltétel.


Tehát a válasz 1999.


--

Ez így olyan egyszerű feladat, hogy van egy olyan gyanúm, hogy félreértem. Lehet, hogy megmondhatjuk, hogy melyik számokat húzzuk ki? Akkor inkább úgy szólna a feladat, hogy a "hány számot" helyett "melyik számokat" lenne a szövegben. Nem tudom...

2013. dec. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 vurugya béla ***** válasza:

Szerintem az a szó maradt ki, hogy "legalább", ez lehetett a helyes kérdés:


Legalább hány számot kell kihúznunk az 1,2,3, . ,2001 számok közül, hogy a megmaradók egyike se legyen két másik megmaradó szám szorzata?


A válasz meglepő: csak 43-at!


Ugyanis 45^2=2025, azaz ha a 44-nél nagyobb számokat hagyom csak meg, akkor bármelyik kettő szorzata legalább 2025 lesz.

De az 1-et is meg lehet hagyni, hisz a szöveg szerint két MÁSIK megmaradó szám szorzata nem lehet egy szám, ami soha nem lesz igaz, ha az egyik szám az 1.


Így egész jó kis feladat lett belőle :)

2013. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!