Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Írtam 2 fogalmazást az iskoláb...

Írtam 2 fogalmazást az iskolába. Szerintetek jók? 11/L

Figyelt kérdés

Dórival való barátságomról írtam:


Hogy ki a legjobb barátom? Dóri! Akkor hát, lássunk egy kis jellemzést róla!

Na. 1. osztály óta vagyunk örök barátok,kisebb, nagyobb (99,9%-ban kisebb) veszekedésekkel, nézeteltérésekkel.Vele egyszerre tudok hülyülni, de tudom, minden titkomat megőrzi. Együtt csinálunk szinte mindent. Teljes mértékben elfogadjuk, megértjük a másikat. Ha valami regényben lennék azt írnám, hogy lebeszél egy-egy őrült ötletről, de...nem! Persze ha olyasvalamiről van szó, mely elősegítené kissé korai elhalálozásunkat, akkor meglátszik, hogy épelméjű. Amúgy meg..hát...teljesen őrültek vagyunk. Olyan képtelen dolgokat csinálunk mi ketten... Ha ezt nem a suliba írnám talán elmondanám miket, de ha valakit érdekel kérdezze meg! A Hatos tudja.

Persze mindenkinek mások a barátai, de egy dolog biztos! Értük mindenki a tűzbe menne!


A szünetben el kellett olvasni minimum egy könyvet és írni róla:


Én ebben a szünetben a Fairy Oak (Bűvös Tölgy) sorozat utolsó (7.) részét olvastam el.

Ez a könyv Fairy Oak-ban játszódik, ahol élnek varázshatalommal felruházott, és felruházatlan emberek is. Akiknek van bűvös hatalmuk, azokat Varázstudóknak, akiknek nincs, azokat pedig Nembűvölőknek nevezzük. Varázstudóból is kettő 'fajta' van. Léteznek olyanok, akik a Fény erejét birtokolják, de olyanok is, akik a Sötétségét. Minden olyan gyermek, aki varázshatalmat örökölhet (ez csak nagybácsitól, illetve nagynénitől örökölhető, kivéve, ha a Végtelen Hatalom-ról van szó, de az egy kissé komplikált ahhoz hogy leírjam), annak van egy tündére. Ezek az apró lények akkorák, mint egy gyermek tenyere. Ebben a történetben egy ifjú (úgy 1300 éves) tündér első megbízatásáról olvashatunk. Ő volt olyan szerencsés, hogy a nagyhatalmú és mélyentisztelt Lalla Tomelilla boszorkához küldik 15 évre, hogy vigyázzon az Ő unokahúgaira, Vaníliára és Pervinkára. Ők ikrek, de 12 óra különbséggel jöttek a világra.

A könyv E/1-ben íródott, és maga a tündérke írja/mondja el nekünk. Feli, (Haboldogleszelfelismeredmertelmondomrögtönneked)a Perwinkle ikrek tündéreként sok kalandot megél, hisz a lányokban különleges erő lakozik.

Ez a könyv egyszerre bájos mese, viszont az 1.,2.,3. részekben igen félelmetes a maga módján

Az írónő, Elishabeth Gnone 1965-ben született, Genovában. Először a Disney-nél dolgozott .( Ő volt a W.I.T.C.H. sorozat megalkotója is,)

Először három része jelent meg a Fairy oak-nak ( Az ikrek titka, A sötétség bűvölete, A fény hatalma) majd amolyan ráadásként megjelent meg négy rész (Grisam kapitány és a szerelem, Shirley varázslatos napjai, Flox őszi bolondságai, Ég veled Fairy Oak)

Ebben a kötetben végig benne van a sok mosoly mögött az a keserédes gondolat, hogy Feli hazamegy, ezzel pedig a sorozatnak vége.

Ajánlom mindenkinek,aki szeretne hinni egy kis csodában és látni szeretne egy kis varázst!


Milyenek lettek???



2013. dec. 27. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első elég rövid és igazából kicsit semmitmondó. A mondatok is rövidek és nem nagyon ismerhetjük meg a barátnődet, pedig az írod, hogy őt jellemzed. Végül is meghagyhatod, amit írtál, de szerintem mindenképpen írjál több dolgot Dóriról.

A második szerintem jó lett, bár én kijavítanám az elején úgy, hogy "Ez a történet Fairy Oak-ban játszódik...".

Még annyit, hogy kicsit "szórakozottan" írsz.:D Az elsőben pl "Amúgy meg..hát...", meg ezek a zárójeles kis megjegyzések is viccesek.:D Amúgy én is néha így írok, de iskolai fogalmazásban azért nem szoktam.

Összességében szépen fogalmazol a korodhoz képest és nagyon választékos a szókincsed, helyesírás is oké, de a "mélyentisztelt" szerintem külön írandó.


Utóiratként megjegyzem, hogy a Fairy Oak-ot én is imádom még a mai napig, pedig már kicsit idős vagyok hozzá.:D

16/L

2013. dec. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az elsô szerintem nem lett túl jó, igaza van az elôttem szólónak. A màsodik viszont jó, teljesen olyan érzés, mintha saját magamat olvasnám, a megfogalmazàs, a szóhasználat... :) Egyèbkènr èn is olvastam a Fairy Oak -ot, ebben a pillanatban tettem le az uccsó részt :)

Egyszóval jó lett! :)

2013. dec. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen, az elsőnél elrontottam, mert inkább a BARÁTSÁGUNKAT jellemeztem, de nem ez volt a feladat.

Ezen a mélyentisztelt/mélyen tisztelt dolgon sokat agyaltam, de végül meghagytam ezt, de úgy tűnik rosszul döntöttem.

(Az első azért rövid mert meg volt szabva az 1 oldal)

2013. dec. 29. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!