Mekkora tömegű ammóniát tartalmaz 150g 8 anyagmennyiség%-os ammóniaoldat? Hány tömegszázalékos az oldat?

Levezetést is!

2013. dec. 27. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

100 mol oldatban van 8 mol ammónia, 92 mol víz.


ammónia: 17,031 g/mol, m1 = 8*17,031 g = 136,248 g


víz: 18,01528 g/mol, m2 = 92*18,01528 g = 1657,40576 g


Összesen: 1793,65376 g


m/m: 100*136,248/1793,65376 = 7,596 %


Közelítőleg 7,6 tömegszázalékos az oldat.

2013. dec. 27. 18:43
 2/5 A kérdező kommentje:
És mekkora tömegű ammóniát tartalmaz?
2013. dec. 28. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem látsz a szemedtől? A második sorban adtam meg.
2013. dec. 28. 16:31
 4/5 A kérdező kommentje:
De látok, csak 11,4g ammóniának kéne keletkeznie. Tömegszázalék az stimmel de az ammónia tömege nem.
2013. dec. 28. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:

150*136,248/1793,65376 = 11,394 g


Te nem ismered azokat a szavakat, hogy

- kérem,

- köszönöm?

2013. dec. 28. 19:00