Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 27 tétel megtanulható 1 nap...

27 tétel megtanulható 1 nap alatt? (fizika)

Figyelt kérdés
Reggel 6-tól este 10-12ig nyomnám egyfolytában. Olyan szinte kellene tudnom, hogy kb. képben legyen minden tételnél. Összesen kb. 120 oldal.

2013. dec. 31. 21:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy egyébként érdekel a fizika (biofizika), viszonylag könnyen tanulok és egyetemről van szó, ha számít.
2013. dec. 31. 21:12
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egészen biztos, hogy nem lennék képes rá. Nekem napi 10-12 oldal a vállalható, annál többet már nem nagyon tudok felfogni. Szerintem azért a 120 oldal már annyira sok, hogy te sem vagy képe egy ilyenre. Ez azt jelentené, hogy 18 órán keresztül 10 percenként egy oldallal végezned kellene és pihenés egy perc nincs benne.
2013. dec. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát...sztem lehetelen.esetleg ha nagyon jó vagy akkor.de azt is csak ugy hogy egy-két nap után el is felejted az egészet..állj neki, magold be, vizsgázz le(vagy amit kell)aztán utána tanuld meg rendesen nehogy elfelejcs mindent...
2013. dec. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 reptoid ***** válasza:

Hát... Én a bifizt annak idején 4 napig tanultam, de mondjuk évközben semmit nem tanultam, cserébe volt emelt érettségim is, meg jártam előtte a bme-re is :D Hogy hány oldal, hány tétel volt, arra már nem emlékszem, de bekötve a kidolgozott tételsor olyan 8 centi vastag biztosan volt a gerincénél.


Szerencsém volt, kihúztam a létező legegyszerűbb tételt, de utálag nem éreztem úgy, hogy rendesen tudtam volna a nehezebb tételeket.


Ha nem tanultál eddig túl sokat, akkor én a youtube-on yair meiry videóit nézném a helyedben. A srác a debreceni egyetemen lévő bifiz anyagát meséli el, kb egy óvodás megértené belőle. Mondjuk én korábban tanultam, de ahogy néztem nagyjából ugyanazok az anyagok voltak nekünk is, ha esetleg nem a DE-re jársz, akkor is szerintem hasonlóakat kérdezhetnek.

2013. dec. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Hát, ha egyetemre jársz akkor már illene tudnod szelektálni. Nem az oldalak száma számít, hanem a tételeké.

27 tételed van, szépen átfutsz mindegyiken. 2 csoportra osztod nehézség szerint. Értelem szerűen a nehezebbekre hagysz több időt, ez alapján beosztod az időd. Tanulás közben iktass be szüneteket, így jobban tudsz majd emlékezni a tanultakra (például minden órában pihensz 5 percet, vagy minden tétel után, ekkor teljesen mással foglalkozol, kimész szívsz egy kis friss levegőt vagy iszol egy pohár vizet, gépezel vagy akármi).


Ezt tényleg fontosnak tartom, nekem sokat segítettek a pihenők. Sokkal jobban feltudom idézni a tanultakat a pihenőknek köszönhetően.

2013. dec. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tök mindegy hogy csinálja, alig 1 nap alatt ennyit nem lehet megtanulni. Ezt be kell makkolni, nincs mese.
2013. dec. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Foglald őket képletbe és azt tanuld meg, ha belekérdeznek meg vezesd le.
2014. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!