Halmazos feladat megoldása?


arra keresném a választ, hogy hogyan kell megoldani ezt a feladatot halmazábrával és mi a megoldás. valaki könyörgöm segitsen.

Az osztály 30 tanulója közül 17 olvasott Mark Twaintől regényt. Erich Kästner regényt 20-an olvastak. 2 gyerek egyik szerzőtől sem olvasott még semmit. Hány gyerek olvasott a két szerző közül csak Mark Twaintől, illetve csak Erich Kästner-től regényt? Hány gyerek olvasott mindkét szerzőtől?



2014. jan. 9. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

30 - 2 = 28-an olvastak valamelyik szerzőtől.

20 + 17 - 28 = 9-en olvastak mind a kettőtől.

Csak Mark Twaintől akkor 17 - 9 = 8-an,

csak Eric Kästnertől pedig 20 - 9 = 11-en olvastak regényt.

2014. jan. 9. 20:08
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, ment a zöld :)
2014. jan. 9. 20:16