Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mondatelemzéshez valaki?...

Mondatelemzéshez valaki? please! (Alany, Állítmány, Tárgy, Határozók, Jelzők. Minden! )

Figyelt kérdés

1. Tegnap György az asztalnál ülve, késsel és villával húst evett kenyérrel.

2. Dunának, Oltnak egy a hangja.

3. A tapasztalt pilóták szeretnek repülni,sokat.

4. Két diák orvos lett.

5. Ne mozdulj Prága városából!

6. A gyors lövés szürkületkor telibe találta a célt.

7. A sas madár.

8. Mit képzelsz, Koppány?

9. Pista szavak által üzen Bélának.

10. A szorgalmas labdarúgó, csapata sikeréért küzd.


2014. jan. 13. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:

régen tanultam, de valamire még emlékszem, nem mindenre de remélem így is tudok segíteni.


1. evett-állítmány, György -alany, tegnap-időhatározó, asztalnál-helyhatározó, késsel villával-eszközhatározó, húst-tárgy, és az ülve nem tudom mi de úgy kérdezel rá, hogy hogyan. lehet hogy állapotjelző


2. egy az állítmány, alany a hangja, a dunának és az oltnál nem tudom mi lesz, de úgy kérdezel rá, hogy minek a hangja?


3. tapasztalt- minőségjelző, pilótákra úgy kérdezel, hogy kik?

szeretnek az állítmány, repülni az alany, sokat -mennyiségjelző


4. két - mennyiségjelző, diák-ki lett?

orvos az alany, lett- állítmány


5. ne mozdulj az állítmány, rejtett alany van benne az pedig a te, Prága-minőségjelz., városából- helyhatározó


6. találta- állítmány, lövész- alany, gyors- minőségjelző, célt-tárgy, szürkületkor-időhatározó, a telibe nem tudom mi


7. állítmány a madár, alany a sas


8. mit képzelsz az állítmány, alany pedig a koppány


9. ezt a mondatot nem igazán tudom, annyi biztos, hogy Pista az alany és az üzen az állítmány


10. alany a labdarúgó, állítmány a küzd, szorgalmas-minőségjelző, sikeréért-okhatározó, csapatáért (minek a sikeréért?)

2014. jan. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen tudtál,köszönöm szépen! ❤

Szép napot! :)

2014. jan. 15. 15:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Örülök neki. nagyon szívesen. Ha szükséged van még segítségre írj üzit!


Neked is Szép Napot!

2014. jan. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!