Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Dekameron első napjának az...

Betty-Detty kérdése:

A Dekameron első napjának az első novellájának a tartalmát letudná írni valaki?

Figyelt kérdés

2014. jan. 15. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze. Például Boccaccio le tudná írni, ha még élne… De ahogy elnézem, te nehezebben fogod letudni.


Szóval itt van, hogy ne kerülj bajba: [link]


Röviden, tömören valami ilyesmi:

Ser Cepparrello hamis gyónással becsap egy szent barátot és meghal; halála után pedig szentnek tisztelik, holott életében igen gonosz ember volt, és Szent Ciappellettónak nevezik.

2014. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ezt én is tudom és a novellát is elolvastam, mivel nem annyira hosszú, de valamivel részletesebben kéne megfogalmazzam, csak nem tudom még mit írhatnék, mert a lényeg igazából az, amit te is leírtál, és köszönöm szépen a válaszod is :)
2014. jan. 16. 15:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs is annál szebb dolog, mint dicsérni a Megváltót. Ám gyakran előfordul, hogy a könyörgő egyáltalán nem alkalmas ellátni a feladatát. Az emberi tudatlanság nem ismer határokat. Musciatto Franzesi gazdag kerekesdőből lett lovag üzleti ügyeit egy ügyes szemfényvesztőre Ser Cepparellóra bízta. Őt kicsiny termete miatt csak Ciapelletónak neveztek. Hamis eskütétel, viszálykeltés, gyilkosságok elkövetése sem állt tőle távol, nagyon gonosz embernek ismerték. Musciatto tudta, hogy rajta keresztül behajthatná követeléseit a ravasz burgundiakon. Cepparello két firenzei testvér házában szállt meg, akik uzsoráskodással foglalkoztak. Egészségi állapota megromlott, haldoklott.

Szállásadói tudták milyen jellem. Egy betegnek nem tehetik ki a szűrét, de ha mellettük maradna, tán még meg is szólnák őket. Ser Cepparello papot hívat, gyónni szeretne. A gyóntató előtt zrálszenteskedik, hazudik. Minden egyes szavát elhiszik, így halála után mély tisztelettel adóznak a „szent” ember előtt. Az Úr akkor is meghallgatja imáinkat, ha valamelyik ellensége a példaképünk.

2018. márc. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!