Egy forgáskúp térfogata 15 köbméter alaplappal bezárt szöge 31 fok milyen magas és széles a test?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

2014. jan. 16. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Térfogatképletből: r*π*M/3=15 (m^3)

A magasság, a sugár és az alkotó derékszögű háromszöget határoz meg, aminek ismerjük az egyik szögét ezért


tg(31°)=M/r


Ezzel egy kétismeretlenes egyenletrendszert kaptunk, amit meg kell oldani.

2014. jan. 16. 20:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. jan. 16. 21:00