Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizikából az elektrosztatikát...

Fizikából az elektrosztatikát kezdtük el, még a töltéseknél tartunk, de nem értem, hogy azzal a képlettel, amit felírtunk, hogyan oldjam meg a házimat? Valaki segítene?

Figyelt kérdés

töltés jele: Q mértékegysége: 1 [Q]= 1 C (coulomb)

a töltés legkisebb egysége az elektron töltése (elemi töltés)

Qe= -1,6 x 10 a mínusz19-en C


feladatok: Hány elektron töltése egyenlő -1 C töltésel?

Egy műanyag rúd töltése 5 x 10 a mínusz 12-en C. Hány elektron szükséges ahhoz, hogy elektromosan semleges legyen?

Mekkora a töltése a vas atommagjának? (rendszáma:26)

Mekkora a töltése egy 2xesen pozitív cinkionnak?

Mennyi negatív töltés van 1 mol vízben?

Hány elektront kell eltávolítani a műanyag rúdról, hogy a töltése 8 x 10 a mínusz13-on legyen?

A klór 35-ös vagy 37-es tömegszámú izotópja tartalmaz több negatív töltést?

Mekkora a töltése egy háromszorosan pozitív töltésű rézionnak?


Elvileg ezek nagyon könnyűek... hát nem tudom, én egyszerűen nem értem, hogy hogyan kellene kiszámolnom őket...

köszi előre is a segítséget


2014. jan. 19. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első kettő szimpla osztás. A harmadik is, csak tudni kell, hogy a proton töltése -1-szerese az elektronénak, és a 26-os rendszámú atommagban 26 proton tartózkodik. Ilyen egyszerűen kezdődik...
2014. jan. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mit mivel osszak el? És mire jó az, hogy tudom azt a 26 protonos dolgot? Ne haragudj, de komolyan nem értek ebből semmit.
2014. jan. 19. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Az volt már, hogy egy proton vagy elektron töltése ismert? Benne van minden fizika könyvben és a függvénytáblában is. Csak tudni kell róla.
2014. jan. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, ezt tudom, csak az elejét nem értettem, de most már világos. Köszönöm szépen! :)
2014. jan. 21. 21:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!