Mik a lovagi erények?

Figyelt kérdés
9. osztályos vagyok és most tanuljuk a középkori társadalmat. Az a házifeladatunk, hogy utánanézzünk annak, hogy mik a lovagi erények, de sehol sem találom. Annyit árult el a tanár, hogy tíz van. Tudnátok segíteni?

2014. jan. 26. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a kereszténység védelmezése a hitetlenekkel szemben

• urának, a gyengéknek, nőknek, özvegyeknek és árváknak a védelme

• testedzés szarvas-, vaddisznó- és farkasvadászattal, valamint lovagi tornákon való részvétellel

• bíráskodás és munkafelügyelet (a felügyelők, tiszttartók a lovagok közül kerülnek ki)

• bátorság, bölcsesség, jótékonyság, hűség

• a büszkeség, káromkodás, lustaság, bujálkodás, árulás (feljebbvaló megölése, feleségének elcsábítása vagy várának feladása) megvetése

• udvariasság, nemes beszéd, jólöltözöttség, nagylelkűség, igazságosság, bátorság, bőkezűség,

• szerénység

2014. jan. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. jan. 27. 06:04
 3/8 matrahaus válasza:
90%
Én hatodikos vagyok és most tanulunk Nagy Lajosról, és nekünk is ez volt a házink, hogy keressünk rá a lovagi erényekre, szóval én is köszönöm:)
2014. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Borika2003 válasza:
77%
Én ötödikes vagyok és én is nagyon köszönöm.
2015. máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
88%
6.os vagyok en is koszonom.
2016. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
88%
Én is 9.-es és köszi. :)
2017. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
90%
én is köszi
2018. ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Estrada Juan válasza:
93%
32 évesen is köszönöm, sokat elfelefdtem és nem tartottam. hála, hogy van hol elolvasni újra
2021. márc. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!