Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség egy regény...

Mi a különbség egy regény története és cselekménye között?

Figyelt kérdés
Azt az irodalom házit kaptuk, hogy írjunk vázlatot Balzac Goirot apó c. művéhez. A tanárnő diktált segítségképpen vázlatpontokat, és van egy "történet", meg van egy "cselekmény". Melyikhez mit kell írni??

2014. jan. 26. 14:35
 1/1 valamiparadox ***** válasza:
100%

Bár volt olyan magyar tanárom,aki szerint nincs különbség,de szerintem (kb. ahogy én tanultam):

A történet egy általánosabb téma,míg a cselekmény,ami az adott műben konkrétan történt.

Pl. nagyon leegyszerűsítve a Gyűrűk ura története Jó és a Rossz harcát vagy a barátság témakörét mutatja be;

míg a cselekménye az,hogy Frodó megtalálja a Gyűrűt és azt különböző kalandokon keresztül elviszi a vulkánhoz. Végigkövethető események,eljutunk A-ból B-be.

2014. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!