Valaki el tudja mondani, hogyan kell ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Nem azt kérem, hogy most valaki számolja ki nekem, de egyszerűen nem tudom, hogyan kellene ezt megoldani. Addig jutottam, hogy most 20 cm-re van a vezetéktől...

Kép: [link]

A feladat:

Az ábrán egy mobilgarázs keresztmetszetét látjuk. A két függőleges oldalfalat a nyilak irányában mozgatva a garázs teteje az A, B és C csuklóknál elfordulva magasítható az ábrán látható módon.


b, A garázs fölött a talajtól számítva 7 m magasan húzódik egy villamosvezeték. Egy elektromos szabvány szerint egy vezeték alatti építmény legmagasabb pontjának legalább 50 cm-re kell lennie a vezetéktől. Hány cm-rel toljuk be a garázs egy-egy függőleges oldalát, hogy a garázs a lehető legmagasabb legyen, de megfeleljen az előbbi szabványnak?


2014. jan. 26. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:

6,5 méter magas lehet legfeljebb, vagyis a felső háromszög magassága legfeljebb 2,5 méter lehet. Ez a magasság felezi az egyenlő szárú háromszögünket és annak alapját, és 2 derékszögű háromszög lesz belőle. Erre a derékszögű háromszögre felírható a Pitagorasz-tétel:


2,5^2+x^2=4^2

6,25+x^2=16

x^2=9,75, amire x=~3,1225, ennek a kétszerese az egész garázs, amikor összenyomtuk, vagyis 6,245 méter. Eredetileg 8 méter hosszú volt, így 1,755 méterrel tudjuk összenyomni, oldalanként 0,8775 méterrel (ez a megoldás közel pontos, mivel jó kerekítéssel számoltunk).

2014. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jobban meg akarod érteni a fenti választ, előbb nézd meg ezt:

[link]

2014. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek!:)
2014. jan. 26. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!