Németben segítség?

Figyelt kérdés

Írtam egy fogalmazást a télről, de nem vagyok benne biztos, hogy teljesen helyes.. a hibáimat örülnék, ha kijavítanátok. :)


Meine Lieblingsjahreszeit ist der Winter. Es ist kalt, aber ich kann Skifahren. Ich mag Schnee, und im Winter ich kann Schlittenfahren, auch. Mein Lieblingsfeiertag ist das Weihnachten. Santa Claus kommt zum Winter.


Úgy másfél éve tanulom, szóval elég béna vagyok.. ha valamelyik mondat máshogy fogalmazva jobbnak találnátok, írjátok le légyszives! :) Köszi



2014. jan. 29. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Santa Claus helyett Nikolaus és zum Winter helyett im Winter


és "und im Winter kann ich...." egyenes szórendnél az ige mindig a második helyre kerül.



Hirtelen ennyi tűnt fel, de szerintem okés.

2014. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor a 2. mondatban "Es ist kalt, aber kann ich.." a helyes?
2014. jan. 29. 18:25
 3/8 anonim ***** válasza:

várj, ezek szerint pontatlanul fogalmaztam :) a kötőszó utáni mondatszerkezetet vedd figyelembe. Vagyis jelen esetben a te szövegedben az aber és a und szerepel, ezek után mindig egyenes a szórend. Ami annyiból áll, hogy kötőszó, alany (vagy kiemelt mondatrész), állítmány.


Vagy az aber ich kann tökéletesen megfelelő :)

2014. jan. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2014. jan. 29. 18:54
 5/8 anonim ***** válasza:

szívesen :)


(közben látom sikerült az előbbit rosszul elküldenem, vagy = vagyis)

2014. jan. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ich mag Schnee, und im Winter kann ich auch Schlitten-

fahren"-

2014. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meine Lieblingsjahreszeit ist der Winter. Er(der Winter)/Es--->ha a hidegre gondolsz> ist kalt, aber ich kann Skifahren. Ich mag Schnee und im Winter kann ich auch Schlittenfahren. Mein Lieblingsfeiertag ist Weihnachten. Der Nicolaus kommt im Winter.

------------

Egy fogalmazásnak elég rövid ez a szöveg.

Ha írsz még hozzá pár mondatot, azt is átnézem este nyolcig. Írhatod magyarul is, ha nem jut németül eszedbe semmi.

2014. jan. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de az, hogy "Ich kann Skifahren" szerintem úgy lenne helyes, hogy "Ich kann Ski fahren", tehát külön, mert a módbeli segédige (können->kann) után a mondat végén ragozatlan ige áll, ami a fahren, az, hogy Skifahren, azt jelenti, hogy síelés. De bocsánat, ha rosszul mondtam.
2014. jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!