Matek: trigonometria, sin/cos-tétel feladat?


Léci segíts megoldani/vagy legalább elkezdeni ezeket a feladatokat. Köszi


1. / Egy kikötőből 100°-ban eltérő irányban egyszerre indul el két hajó. Az egyik sebessége 50 km/h, a másiké 60 km/h. Milyen messze lesznek egymástól 5 óra múlva?


2. / Egy háromszög szögei úgy aránylanak egymáshoz, mint 2 : 7 : 9. Mekkorák az oldalai, ha a = 50 cm?


3. / Egy villámot 45°-os szög alatt látunk. A villámlás és a dörgés kezdete között 10 s idő telik el, és a dörgés 2 s ideig hallható. Milyen hosszú a villám útja, ha a hang sebessége 330 m/s?



2014. febr. 2. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

1/

Egy kikötőből 100°-ban eltérő irányban egyszerre indul el két hajó. Az egyik sebessége 50 km/h, a másiké 60 km/h. Milyen messze lesznek egymástól 5 óra múlva?


a = v*t = 50*5 = 250 km

b = 60*5 = 350 km


x = gyök(a² + b² - 2ab*cos 100°)

x = gyök(62500 + 122500 + 30388)

x = 464 km

2014. febr. 2. 13:02
 2/4 anonim ***** válasza:

2/

Egy háromszög szögei úgy aránylanak egymáshoz, mint 2 : 7 : 9.

Mekkorák az oldalai, ha a = 50 cm?


α:β:γ = 2:7:9


180°:(2+7+9) = 10°


α=2*10°=20°

β=7*10°=70°

γ=9*10°=90°

(Ell.: α+β+γ=...)


Derékszögű háromszög.


sin 20° = a/c --> c = a/sin 20° = 146,2 cm

tg 20° = a/b --> b = a/tg 20° = 137,4 cm


VAGY


sin 70° = a/c --> c = a/sin 70° = 53,2 cm

tg 70° = a/b --> b = a/tg 70° = 18,20 cm

2014. febr. 2. 13:16
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. febr. 3. 18:19
 4/4 anonim válasza:
Az első feladatban 5*60=300, a 350 helytelen
febr. 13. 21:39