Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy hívják a Jókai Mór A...

Kata424 kérdése:

Hogy hívják a Jókai Mór A Kőszívű Ember Fiai című regényben Ödön és Aranka két gyermekét?

Figyelt kérdés
Ha valaki azt írja kommentben hogy miért nem olvastam el, akkor azt üzenem hogy elolvastam a regényt, csak nem találtam a kérdésre a választ.

2014. febr. 3. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
A Jenő által a hadbírósági ítélet után Ödönnek írt levélben szerepel a gyermekek neve
2014. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jenő a felakasztása elött három lvelet írt: egyet anyjának, egyet Ödönnek, egyet Ödön feleségének, Arankának. Ödönnek ezt írta:

"Vigyázz feleségemre, Arankára és két fiamra!"

2014. febr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az Ödönhöz írt levél így szólt;


„Kedves Edmund!


Én ma bevégzem azt, amiért éltem; meghalok elveimért.


Ne sújtson le ez eset; én felemelt fővel állok előtte.


Itt hagyom áldásomat, s magammal viszem hitemet.


Kiomló vérünk nem hull háládatlan földbe; arany boldogságot fog az teremni egykor hazánknak, az emberiségnek.


Ti csendesen fel fogjátok építeni a romokat, amik most a mi fejünkre szakadtak.


A hajó kormánya ismét kezetekbe fog kerülni, előbb vagy utóbb.


A mi sírköveink lesznek a jel, hogy ott szikla van, amerre nem kell a hajót kormányozni.


Én sorsommal kibékülve halok meg.


Jó nőmet, két kis gyermekemet van kire hagyjam; egy oly jó testvér mellett, mint te vagy, nincs miért aggódnom sorsuk felett.


Törüld le Aranka könnyeit, kis Bélát, kis Edömért csókold meg helyettem, s ha kérdik egykor a gyermekek: hol vagyok? mondjad: szívedben vagyok!


Mondjad, otthon vagyok – anyám házánál vagyok – a haza sírjában vagyok.


Te pedig légy férfi, és ne hagyd el magadat!


Élj családunknak, kit tartson meg sokáig, és hazánknak, kit tartson meg örökké az Isten.


Testvéred Eugen.”

2014. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagyis "Béla" és "Edömér"
2014. febr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :-)
2014. febr. 3. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!