Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mondatelemzés? Ez szerintem 3...

Mondatelemzés? Ez szerintem 3 kapcsolatos tagmondatból áll és a negyedik tagmondat tárgyosan kapcsolódik de ez egy tesztben volt benne és megnéztem és azt írta helyes válasznak hogy 1-ellentétes-2-tárgyas-3

Figyelt kérdés

A kapitány zászlójelekkel elcsendesítette a fedélzet zsibongását, az izgatott fecsegést, kiáltozást,és megparancsolta, hogy dördüljön el a fedélzet valamennyi

ágyúja



miért és kinek van igaza


2014. febr. 6. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahol "és" kötőszó van, az "kapcsolatos" (mellékmondat)
2014. febr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha "ellentétes" lenne, akkor a kötőszó "de" lenne

(de ott nem az van)

2014. febr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első két tagmondat KAPCSOLATOS MELLÉRENDELŐ viszonyban van ( ... ELCSENDESÍTETTE ...,ÉS MEGPARANCSOLTA), és a 2. tagmondatnak van ALÁRENDELVE a harmadik (...MEGPARANCSOLTA AZT, HOGY ...). Ez TÁRGYI ALÁRENDELÉS.
2014. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első tagmondat:

"A kapitány zászlójelekkel elcsendesítette a fedélzet zsibongását, az izgatott fecsegést, kiáltozást"

A második tagmondat: "és megparancsolta", a harmadik pedig a "hogy" után van

2014. febr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!