Matek exponenciális egyenletben segítség? 2 feladatban kell.


5 2x-3 hatványon+5 x-1 hatványon=10


3 2x+2 hatványon-12 szor 3 az x+1 hatványon+27=0


Köszönöm


2014. febr. 6. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

9*3^2x-36*3^x+27=0

3^x=a

9a^2-36a+27=0

ezt kell megoldani

2014. febr. 6. 21:02
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt nem igazán értem
2014. febr. 6. 21:18
 3/4 anonim ***** válasza:

ismeretlenek

3^2x és a 3^x

ha a 3ˇx=a akkor ha ezt négyzetre emeled

(3^x)^2=a^2

és a (3^x)ˇ2=3^2x 3 az x-ken és a négyzeten az a kitevők szorzata x*2=2x

2014. febr. 6. 21:28
 4/4 anonim ***** válasza:

9a^2-36a+27=0 /9

a^2-4a+3=0

a= 3 és 1

tehát

3^x=3

x=1

3^x=1

x=0

2014. febr. 6. 21:33