Indirect questions?

Figyelt kérdés

Segítene valaki ebben az angol feladatban(beteg voltam és így nem nagyon értem,hogy mit kellene csinálni)

Szóval a feladat:

Write indirect questions.

1 Why did he make that face?

I don’t know _______________________________ .

2 Did she phone him back?

I have no idea ______________________________ .

3 What’s her email address?

Have you any idea ___________________________ ?

4 Where did he buy his coat from?

I wonder __________________________________ .

5 When time are you planning to leave?

Could you tell me ___________________________ ?

6 Where did I put my glasses?

I haven’t a clue _____________________________ .



2014. febr. 8. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Arról van szó, hogy az eredeti mondatok tényleges kérdőmondatok, kérdő szórendben.

A feladat az, hogy a megadott kezdéssel, mellékmondatként kell beleilleszteni az új főmondatokba. Ekkor már nem számítanak kérdésnek, ezért visszaalakulnak egyenes szórendbe.


Why did he make that face? = Miért vágott ilyen képet?



I don’t know why he made that face. =

Nem tudom, hogy miért vágott ilyen képet.


(Figyeld meg, hogy a második mondatban a FŐMONDAT az, hogy "Nem tudom." -- az a rész, hogy MIT nem tudok, egy mellékmondattal fejezi ki a mondat TÁRGYÁT. Tehát nem KÉRDÉS, így a mondat végére NEM KÉRDŐJELET írunk magyarul sem, hanem pontot. Ez magyar nyelvtan órán is fontos lehet!) ;)

2014. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ennek fényében most beírod ide a többi mondatot ugyanígy egyenes szórendbe vissza alakítva, megnézem, és megmondom, hogy jó-e. Még egy példa addig is:


How is this sentence correct? = Hogyan helyes ez a mondat?


I will tell you how this sentence is correct. = Megmondom, hogy hogyan helyes ez a mondat.

2014. febr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Eldöntendő kérdésekben a magyar "-e" szócska helyett az "if" avgy a "whether" áll.


Did she phone him back? = Visszahívta?


I have no idea IF she phoned him back. = Fogalmam sincs, hogy visszahívta-e.



vagy:



Is this sentence correct? = Helyes ez a mondat?


I will tell you if this sentence is correct. = Megmondom, hogy helyes-e ez a mondat.

2014. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!