Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tud segíteni történelem...

Valaki tud segíteni történelem kérdésekben?

Figyelt kérdés

10 kérdés van, amikre választ szeretnék kapni. Két órán át bogarásztam a google-ban is, de semmit nem találtam.

1. A dekabrista felkelés egyik kivégzett vezetőjének teljes neve (16 betű - 6 betű)

2. A moszkvai Bolsoj Színház tervezőjének teljes neve:

(18 betű)

3. A Giuseppe Mazzini alapította titkos szervezet Itália egyesítése (olaszul):

(13 betű)

4. Tábornok, Mexikó elnöke, akinek döntő szerepe volt, I. Ágoston császár megbuktatásában, teljes név:

(22 betű)

5. Andrew Jackson idején született törvény az USA-ban, amely előírja az indiánok elűzését területeikről, és a Mississippitől keletre megfosztja őket jogaiktól, angolul:

(16 betű)

6. Franciaország márkija, az USA függetlenségi háborújának hőse, aki hosszú és kalandos életútját 1834-ben fejezte be, közismert rövid neve:

(9 betű)

7. A világ első felragasztható postabélyege, a fekete egypennys mélynyomású metszetének készítője:

(14 betű)

8. Az USA első újrepublikánus (whig párti) elnöke:

(20 betű)

9. A rotációs eljárással nyomtatott első újság címe:

(24 betű)

10. Nagy-Birtainnia miniszterelnöke, az ő hivatali idejében lépett életbe az a törvény, amely a birodalom egész területén megtiltotta a rabszolgaságot:

(11 betű)


Nagyon hálás lennék a segítségért, mert tényleg hiába kerestem a válaszokat. SOS.:) Előre is köszönöm.



2014. febr. 15. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Találomra 1-t bepötyögtem a google-be, történetesen a 2.-at.

Oszip Ivanovics Bové

Ennyit a 2 óráról... kamuzósnak nem segítek..rosszabb mintha csak lusta lenne..

2014. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az élet sem fog kész válaszokat adni

keresd meg magad

igenis mind fent van a neten

2014. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első 6 kérdést kíváncsiságból kikerestem a neten. Még fél óra sem kellett, mindre meglett a válasz.. Te neked mi tartott 2 órát, és hogy hogy nem találtál semmit??
2014. febr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gratulálok. Mi 3-man keressük de 3 kérdésre meg így sincs válasz. Ha mindenkinek ilyen jól megy akkor biztos velünk van a baj....vagy megsem. Segítséget kértem és nem nagykepuskodest. De ha nem segitetek akkor nem kell kommentelni sem.
2014. febr. 16. 09:36
 5/8 anonim ***** válasza:
melyik az a 3 kérdés? Ha tudok segítek.
2014. febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az USA első Whig-es elnöke

"William Henry Harrison"-

2014. febr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Giuseppe Mazzini olasz filozófus, politikus, szabadságharcos és forradalmár, 1832-ben megalapítja az Ifjú Olaszország (Giovine Italia) nevű mozgalmat-
2014. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A 6. Kérdésre a válasz La Fayette márki
2014. febr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!