Eternetke kérdése:

Valaki segítsen ebbe a matekfeladatba, mert még csak a 2 abszolút értékes feladatokat vettük, de ezt kaptam, és nem tudom megoldani?

|3x-1|+x-|x+2|=4-|x+6|

2014. febr. 16. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is, TANULJ NYELVTANT!!! ebbeN, és matek feladatbaN.


amúgy 3x-1+x-x-2=4-x-6

3x-3=-x-2

4x=1

x=1/4

2014. febr. 16. 10:13
 2/3 A kérdező kommentje:
biztos h nem csak ennyi.. és ha akarok, tudok helyesen írni, csak kicsit lusta vok ahhoz is
2014. febr. 16. 10:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennek a feladatnak az a megoldása, hogy NINCS MEGOLDÁSA.

[link]

Valamelyik nap részletesen leírtam, hogyan kell az ilyen feladatokat végig számolni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2014. febr. 16. 11:16