Valaki aki konyít a matekhoz segítene?


nos meg van adva a háromszög 3 csúcspontja,

A(-2;0) B(3;3) C(-2;4)


Meg kéne határozni hogy hol metszi a C csúcsból kiinduló magasságvonal a koordinátatengelyeket :/


Egyenletrendszerrel kell talán ? egyáltalán nem értem



2014. febr. 18. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

AB vektor a magasságvonal normálvektora

n(5;3)

x0(-2;4) normálvektoros egyenlet

5x+3y=5*-2+3*4

5x+3y=2 ez a magasságvonal egyenlete

A tengelymetszetek már menni fog.

2014. febr. 18. 14:40
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán de köszi !
2014. febr. 18. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahol az x tengelyt metszi ott az y érték 0

ahol az y tengelyt metszi ott az x érték a 0

2014. febr. 18. 14:56
 4/5 A kérdező kommentje:

szóval x = 2/5

y = 2/3 ??? nekem ez jött ki mikor behelyettesítettem

2014. febr. 18. 15:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól számoltad
2014. febr. 18. 15:16