Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Helyes ez a két angol mondat?

Helyes ez a két angol mondat?

Figyelt kérdés

The Redford family had to move house by reason of the father, Jack lost his workplace and so they couldnt live in the city without money. For this, they had to choose Jack's father's house, which is huge and fabulous, nevertheless it is absolutely freaky.


Magyarul :A Redford család el ellett költözzön a régi házukból, mert Jack, az apa elveszitette állását, és nem volt elég pénzük. Ezért ők a Jack édesapjának a házát kellett válasszák, amelyik hatalmas és gyönyörű, de nagyon furcsa.


Nemtudom az igeidők és a szószerkezetek jók-e. Milyen időbe tegyem, ha ez egy mult előtti cselekmény, és ezután már irnám a multat. Megköszönöm a segitséget előre is :D



2014. febr. 22. 16:36
 1/2 anonim válasza:
100%

Szerintem inkább: The Redford family had to move because the father, Jack, had lost his job and they didn't have enough money. (Kicsit túlkomplikáltad a mondataidat :D) So they had to choose Jack's father's house, which is huge and gorgeous but rather/very weird (vagy strange)


Mivel az egész sztori, amit leírnál, történetmesélés, ami a múltban történt, így sima múltban folytathatod tovább. (szólj, ha tévedek) Mint láttad, azt a mondatot raktam past perfect-be, hogy Jack elvesztette az állását MERT ez, a többi mondathoz képest előbb történt a múltban.


Ha tévednék, bocsánat, egy okosabb ember nyugodtan kijavíthat (pont a past perfect a gyengém :D, de megpróbáltam segíteni)

2014. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon szépen köszönöm :) sokat segitettél :D :)
2014. febr. 23. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!