Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell megoldani ezeket...

Hogyan kell megoldani ezeket a fizika feladatokat?

Figyelt kérdés

Szóval 7.-es vagyok és hétvégére kaptunk néhány számítási feladatot fizikából. A legtöbbet sikerült megcsinálnom, de ezt a kettőt nem értem. Segítene valaki? köszönöm! :D

1)

Egy körhinta kötelét a vízszintes tartórúdra a forgástengelytől 1,5 m-re rögzítik. Mekkora sebességgel halad a hinta, ha a 4 m hosszú kötélnek 30°-os a kitérése, és percenként 12 kört tesz meg?


2)

Mekkora a keringési ideje a Föld felszíne felett 200 km magasságban keringő műholdnak? Milyen magasan lesz a 24 órás keringési idejű pálya? (mF= 61024 kg, rF = 6370 km)



2014. febr. 22. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem csodálom, hogy nem érted, elvégre a körmozgás ilyen szinten benne sincs a hetedikes tananyagban (legalábbis abban a könyvben, ami nekem megvan.), vagyis nem szabadna ilyen házit kapnotok. Elvileg még nem tanultátok a szögfüggvényeket, a vektorokat, valamint Newton II. törvényét. Tudom, ez rajtad nem segít, de az ofőnél megérne egy kört.
2014. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tom Benko ***** válasza:

Nyugi, nem kell hozzá semmi különleges ismeret. Rajzold le oldalról. A kör kerületét, ha jól emlékszem, már tanultátok.

A másik már keményebb, azt tényleg nem tanultátok. Esetleg Kepler törvényei, jelen esetben a harmadik a használható, de az is mintha csak kiegészítő anyag lenne…

2014. febr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem érdemes ofõhöz fordulni. Nem a tankönyv szerint haladunk, a tanár azt mondta erre úgyis szükségünk lesz középsuliban. Akkor tudna valaki segíteni?
2014. febr. 24. 17:56
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
Már segítettem.
2014. febr. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És sikerült is megoldanom! 5-öst kaptam! :) köszönöm
2014. febr. 28. 17:53
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Szívesen. Gratulálok!
2014. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!