Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 8. -os irodalom házi! Kíváncsi...

8. -os irodalom házi! Kíváncsi lennék arra, hogy ti miket írnátok?

Figyelt kérdés

Na szóval a Légy jó mindhalálig-ban Nyilas Misi jelleméhez leírtuk, hogy elég naiv. Aztán elkezdtünk beszélgetni a mai és az akkor világról, és hogy ez jó tulajdonság-e.

A házi feladatom pedig az lett, hogy Írjak egy 8-12 mondatos fogalmazást arról, hogy én hogyan állok a világhoz, mennyire vagyok gyanakvó vagy jóhiszemű?!

Kíváncsi lennék arra, hogy ti hogyan álltok ezzel!

Leírnátok nekem, hogy ti ezt hogyan írnátok le, a saját álláspontotokat?:)

Köszönöm.

k.


2009. dec. 11. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

:D

cseles

egyre kifinomultabbak a HF kérdések

2009. dec. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én olyasmit írnék, hogy a mai ember túlélési ösztöneihez elengedhetetlen egyfajta egészséges gyanakvás, persze csak olyan szinten ami még nem csap paranoiába vagy üldözési mániába. Egy szinten viszont tényleg fontos, hogy az ember átlásson az ártó szándékon és eltudja hárítani magától a csalókat és akik csak ki akarják használni. Misi se járt jól a fene nagy naivitsával.. mondjuk beleírhatnád miért nem.

Saját hozzáállásban lehetnének pl. az ímélben vagy postai levélben küldött "Gratulálok, Ön nyert!"-típusú levelekhez való hozzáállás, meg az a bizonyos IQ-tesztes internet-reklám ami leszedi a pénzt a telefonról ha megadod a számod (legalábbis így hallottam) meg az a rengeteg átverés, naív leánykákat kihasználó srác stb.


Nekem most ezek jutottak eszembe, Te ennél biztosan jobb dolgokat fogsz leírni, sok sikert hozzá! ;)

2009. dec. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem valami olyasmit írnék,hogy legtöbbször az engedelmes gyerekek naivak is,mert akikbe belenevelik hogy azt kell csinálni amit mondanak,azok hozzászoknak,és nem tudnak nemet mondani ha pl.: egy haverjuk lógásra buzdítja őket.
2009. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hmm.. köszönöm.:D

Az utolsó kettő azért adott már egy alapötletet..

Csak mert fogalmam sem volt, hogyan kezdjek neki..


A további válaszokat is várom! :D

2009. dec. 11. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!