Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Abszulútérték függvény interva...

Abszulútérték függvény intervalluma?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni hogy mi a különbség [-3;3] és ]-3;3[ között. Előre is köszi:))

2014. febr. 27. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Az első zárt intervallum ami azt jelenti hogy az intervallum eleme a -3 és a +3 a második az nyílt intervallum a -3 és +3 nem elem az intervallumnak.
2014. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az, hogy az elsőnél még benne van a -3 és a +3 is, a másodikban viszont már nem (mi üres karikával jelöljük)


ez első is jól mondta, csak hátha igy érthetőbb :)

2014. febr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 okéé14 ***** válasza:

tehát, az első kettő is igazat mond, de nekem így érthetőbb:


ha ez van: [-3;3] akkor abba a (-3,-2,-1,0,1,2,3) trtozik bele

ha ez van: ]-3;3[ akkor a -3, és 3 már nem jó, de a -2,99999999stb jó, de a -3 nem!! ugyanígy, a 2,999999999stb jó, de a 3 nem! :)


kb ugyanezt írták az előző hozzászólók is, de nekem így sikerült anno megérteni!

2014. febr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kedves harmadik! :)

nem tudom, hogy csak én értelmezem-e rosszul amit irtál, de szerintem az azt jelenti az elsőnél, hogy csak az egész számok vannak benne, pedig nem csak azok.

ha úgy gondoltad, akkor bocsi, nem kötöszködésből :)

2014. febr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 okéé14 ***** válasza:

Kedves 4.!

igazad van, eléggé úgy értelmezhető, de tényleg nem csak az egész számok, hanem ugyanúgy a törtek is beletartoznak! (csak nekem annyira természetes, hogy le sem esett..) :) köszi!

2014. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm mindenkinek!!! <3

5 lett a dogám :3 :))

2014. márc. 2. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!